Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

HTC One M8 Ekran Görüntüsü Alma (Resimli Anlatım)

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
1463511920_htc-one-m8-ekran-goruntusu-alma-resimli-anlatim.jpg

HTC One M8 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?
Bugün anlatmak istediğim konu; aslında herkesin merakla beklediği bir konu çünkü, HTC ‘nin yeni modeli HTC One M8’de nasıl ekran görüntüsü alınacağı konusunda kullanıcılar arasında bir kafa karışıklığı mevcut gibi görünüyor. Bunun sebebi ise, bir önceki model olan HTC One M7 modelinde yer alan ve ekran görüntüsü almaya yarayan “home” tuşunun HTC One M8 de önemi büyüktür.

Ekran görüntüsü almak çok da önemli değil diye düşünmeyin çünkü bilgi almak amacıyla ziyaret ettiğiniz pek çok sitede yer alan önemli dökümler, tek tek kağıda yazmak yerine ekran görüntüsü ile telefonunuza kaydedilmiş oluyor.

HTC One M8’de ekran görüntüsü almak için ilk yöntem; güç tuşu ile ses kısma tuşuna aynı anda basmak, ancak bu yöntemin her zaman işe yaramadığı kullanıcılar tarafından bildirildi. Yeni gelen android güncellemesinin ise bu sorunu büyük oranda çözmesi bekleniyor.

HTC One M8’de ekran görüntüsü alırken hala sorun yaşayanlar veya devamlı güç tuşunu veya ses kısma tuşunu kullanmak istemeyenler için ikinci bir yöntem ise; güç tuşu ile dokunmatik ekranın üzerinde bulunan ev biçimindeki “home” tuşuna aynı anda basmak. Bu işlemi yaptığınızda ekranınızda görüntüsü alınan fotoğraf bir kaç saniye kalacak, sonra ise fotoğraflar bölümünde yer alan ekran fotoğrafları dosyasına aktarılacaktır.

HTC One M8 Ekran Görüntüsü Alma (Resimli Anlatım)