Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next MİNİX HD RS-232 Bağlantı Şeması

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Şema olarak ta veriyorum arkadaşlar biraz kavram karmaşası oldu galiba öyle görünüyor yazdıklarınızdan...

RS-232 erkek uç olunca farklı, Dişi uç olunca farklı bağlamak gerekiyor...

attachment.php

attachment.php

kasli

0
Üye
13 Kas 2012
4
0
1
Belcika
Ben soyle yaptim calisti fiste bulunan en ucu RS232 nin dorduncu yuvasina fisin ortasini RS232 nin ucuncu yuvasina fisin en disindaki fisi RS232 nin birinci yuvasina ve ayrica RS232 nin sasesini nextminin lnb girisinin disina bir kablu ile temas ettidim.Boylelikle calisti.

recephaydar

0
Üye
30 May 2013
2
1
3
helal olsun bu next&nextstar a ve argesinde çalışan mühendislere felaket muhteşem bir yazılım geliştirmişler tamamen cihazın çökmesi teknik servislerin para kazanması için yapılmış bir yazılım gibi olmuş.yazılımı yükle ama eski kanal listesini yükleme cızz sonra 10 lira verirsin tabi bunla kurtarırsan tamam bu test yazılımı ama final yazılımında ne olacak allah bilir ben yazılımı yükledikten sonra yaklaşık 1 saat uğraşıp yaptığım kanal listesi ( bende 4 adet çanak var ) yükleyemiyeceksem nerde o son teknoloji ürünü diye tanıtılan cihaz peh alın size ip tv li yazılım "" ne zaman çıkacak hadi çıksın daha çıkmadımı çıksada yüklesek işte böyle dalga geçer gibi yazılım çıkar "" ben yüklemedim yüklemeyide düşünmüyorum arkadaşım yüklemiş sonrada teknik servise 10 lira yükledi cihaz çalıştı :)

hay eline sağlık,iyi yazmışsın. kendi sitelerinden yeni yazılım yüklüyorum ve sonuç: çöken bir receiver. bu nedir böyle şaka mı. o halde bu yazılımın neişi var senin sitende kardeşim

nomnom

0
Üye
9 Eki 2013
5
0
1
minix combo ???

minix combonun yazılım editorü yok rs232den key editor bağlanmıyor nasıl olacak?jackın en uç pini dişi girişin 4 nosu orta pin 3 nosu son pin 1 nosu ayrıca köprüde yapıldı kapanıp açıldı hiçbir şey olmuyor

Son düzenleme:

karadayı

0
Üye
2 Mar 2015
4
0
1
yükleme sırasında synchronizing STBS
please reset target yazıyor ama yükleme yapılmıyor

grandbey

0
Üye
8 Ara 2012
1
0
1
Cihaza yazılım yüklenebilmesi için rs232 girisine takılacak stero kulaklık jakı ile yüklenecektir.
1. uç rs232 3nolu girişin takılacaktır.
2. uç rs232 2nolu girişin takılacaktır.
3. uç rs232 5nolu girişin takılacaktır.

Upload sitelerinden belli bir süre sonra silindiğinden
Aşağıdaki dosyada kalıcı olarak faydalanabilirsiniz

attachment.php

SERVİSE TEŞEKKÜRLER

mete46

0
Üye
22 Şub 2017
2
0
1
Cihaza yazılım yüklenebilmesi için rs232 girisine takılacak stero kulaklık jakı ile yüklenecektir.

attachment.php

SERVİSE TEŞEKKÜRLER
tesekkurlr

tekfuat

New member
Üye
26 Ara 2023
1
0
1

attachment.php

SERVİSE TEŞEKKÜRLER