Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next MİNİX HD RS-232 Bağlantı Şeması

tekniker10

0
Özel Üye
21 Eki 2011
217
89
28
Bandırma
www.nextbandirma.net
Cihaza yazılım yüklenebilmesi için rs232 girisine takılacak stero kulaklık jakı ile yüklenecektir.
1. uç rs232 3nolu girişin takılacaktır.
2. uç rs232 2nolu girişin takılacaktır.
3. uç rs232 5nolu girişin takılacaktır.

Upload sitelerinden belli bir süre sonra silindiğinden
Aşağıdaki dosyada kalıcı olarak faydalanabilirsiniz

attachment.php

SERVİSE TEŞEKKÜRLER

Son düzenleme:

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,832
380
113
İstanbul
www.next.web.tr
Teknik bilgi için teşekkürler..
Genel olarak yazılım güncellemeniz için rs232 bağlantısı gerekli değildir.
Teknik problemlerde kullanılmalıdır.
Uydudan veya USB den sorunsuz güncelleme yapabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• watermarked-filbox_3ay.jpg
    watermarked-filbox_3ay.jpg
    108 KB · Görüntüleme: 44
  • watermarked-filbox_6ay.jpg
    watermarked-filbox_6ay.jpg
    106.7 KB · Görüntüleme: 31
  • watermarked-filbox_12ay.jpg
    watermarked-filbox_12ay.jpg
    101.5 KB · Görüntüleme: 38
  • watermarked-filbox_aktivasyon.jpg
    watermarked-filbox_aktivasyon.jpg
    116 KB · Görüntüleme: 37

turap

0
Üye
8 Ocak 2012
6
0
1
hocam benim basima geldi bu olay yani kitledi bende aynen yazilanlari yaptim ama birturlu olmadi hep yaziyor reset yap diyor bunun neresinde reset varki yapayim ilginize teseku.

murat03

0
Üye
1 Haz 2012
2
0
1
Ustadlar bu sorun bendede var..... reset yaziyor faket hic bir sey yapmiyor !!

Lutfen bilgisi olan seslensin.

Mcabadak

0
Üye
7 Haz 2012
5
0
1
Ustala bir soru kumandayla cıhaz çalışmıyodu farklı göz aldım taktım piyasadan aldım ama gene çalışmadı kumandayı başka cıhazda denedım çalışıyor acaba nedendir bilgi verebilirmisiniz yada data uç baglantısı teşekkürler

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Ustala bir soru kumandayla cıhaz çalışmıyodu farklı göz aldım taktım piyasadan aldım ama gene çalışmadı kumandayı başka cıhazda denedım çalışıyor acaba nedendir bilgi verebilirmisiniz yada data uç baglantısı teşekkürler
Kumanda gözünü IR gözüne takacaksınız.RSR232 değil. ve Takarken jakın tamamen girdiğinden emin olun.Unutmayın. Yeşil ışık yandığında tamamen girmiş olmuyor.Jakın dışarda hiç kısmı kalmadığında tamamen girmiş oluyor.

XeNDeWaN

0
Üye
13 Tem 2012
2
1
3
elimde next minix hd musterinin kilitlenmişti..
kabloyu yaptım , yazılım atılmadı ve
3. uç rs232 5nolu girişin takılacaktır

ile resimdeki farklı
her ikisinide denedim olmadı

stb done yazıyor ondan sonra memory hatası alıyorum

ceboş

0
Üye
24 Eyl 2012
5
0
1
jack onu anladıkta şu bilgisayara takılan kısım bağlantı şemasıda gösterilmiş onun ön kısmı kaç pin onu nerdden alabiliriz adı nedir tam olarak. ben bir rs232 kablo aldım iki ucu dişi bir tarafını kestim 9 tane uç var anlamadım

ceboş

0
Üye
24 Eyl 2012
5
0
1
next minix yazılım sonrası kapandı açılmadı servise gösterdim flas çökmüş değişmeli oda 40 tl dedi değiştiresende randumanlı olmaz deyince vaz geçtim başka yolu yokmu bunun ben kurtarrım diyene yollayayım şu cihazı

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,832
380
113
İstanbul
www.next.web.tr

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,832
380
113
İstanbul
www.next.web.tr
next minix yazılım sonrası kapandı açılmadı servise gösterdim flas çökmüş değişmeli oda 40 tl dedi değiştiresende randumanlı olmaz deyince vaz geçtim başka yolu yokmu bunun ben kurtarrım diyene yollayayım şu cihazı

Flash gerçekten yandıysa ortalama fiyat verilmiştir ama yeni nesil cihazlarda Flash kolay kolay yanmaz..

Bilgisayar üzerinden yazılım atmayı deneyiniz.

ceboş

0
Üye
24 Eyl 2012
5
0
1
dijimemo verdiğin bilgiler için teşekkürler bir yazılım atma hatasından flsh yanarmı ki tv ye bağlayınca simsiyah bir ekran var. pc den yazılım atmayı deneyemiyorum bu kablo yok.

BORDELAIS

0
Üye
2 Ara 2012
1
0
1
ben dün HDmini mavi ,üsb belekele güncel yaptım. sonra kapatıldıktan sonra açılmadı . Yazılımı bilgisayardan atım ancak ben rs232 bağlantı kurdum , yukarıdaki şema ya uydum ve olmadı
Ben kulaklık jaka desiklik yaptım. 1.uç rs232 no 2 baladim ve 2. uç rs 232 no 3 baladim ve 3.uç no. 5 sonra yazılım geçlesti

tahir45

0
Üye
1 Ocak 2013
19
0
1
Cihaza yazılım yüklenebilmesi için rs232 girisine takılacak stero kulaklık jakı ile yüklenecektir.
3. uç rs232 5nolu girişin takılacaktır.

Upload sitelerinden belli bir süre sonra silindiğinden
Aşağıdaki dosyada kalıcı olarak faydalanabilirsiniz

attachment.php

SERVİSE TEŞEKKÜRLER

minik hecdi cihaza girecek olan jak üzerinde .A.B.C DİYE harfler var .örnegin A uç rs232hangi uca lehimlencek ÖRNEGİN A KARŞISINDAKİ YEREDE A bu şekilde bu kısmı biraz acıklarsak bende lehim aleti direnc metre var kendim yapmak istiyorum .hatasız olsun istiyorum oradaki resim üzerinden adım adım yapalım şeklinde gösteriseniz çok makbule gececek TEŞEKKURLER

marcodemir

0
Üye
7 May 2012
48
3
8
helal olsun bu next&nextstar a ve argesinde çalışan mühendislere felaket muhteşem bir yazılım geliştirmişler tamamen cihazın çökmesi teknik servislerin para kazanması için yapılmış bir yazılım gibi olmuş.yazılımı yükle ama eski kanal listesini yükleme cızz sonra 10 lira verirsin tabi bunla kurtarırsan tamam bu test yazılımı ama final yazılımında ne olacak allah bilir ben yazılımı yükledikten sonra yaklaşık 1 saat uğraşıp yaptığım kanal listesi ( bende 4 adet çanak var ) yükleyemiyeceksem nerde o son teknoloji ürünü diye tanıtılan cihaz peh alın size ip tv li yazılım "" ne zaman çıkacak hadi çıksın daha çıkmadımı çıksada yüklesek işte böyle dalga geçer gibi yazılım çıkar "" ben yüklemedim yüklemeyide düşünmüyorum arkadaşım yüklemiş sonrada teknik servise 10 lira yükledi cihaz çalıştı :)