İletişim

0532 614 95 17

dijimemo@hotmail.com

dijimemo@hotmail.com

Windows 10'daki yeni işlevler, onlara daha hızlı ulaşmanızı sağlayan klavye kısayollarıyla geldi.Görev Görünümü, Hızlı Erişim Merkezi, Sanal Masaüstü işlevleri gibi birçok işleve klavye kısayolları sayesinde hızla ulaşabilirsiniz.İşte hem Windows 10'da, hem de daha önceki Windows sürümlerinde kullanabileceğiniz en faydalı klavye kısayolları... http://s22.postimg.org/6amcksv4h/windows_10da_yeni_kisayol_tu_lari_zelli_i.jpg WINDOWS 10'UN YENİ İŞLEVLERİ Windows + A: Hızlı işlem merkezini aç

Bu konu 138179 kez görüntülendi 447 yorum aldı ...
[Windows 10] Windows 10 Build Genişletici update Uygulamaları 5,00 138179 Reviews

Konuyu değerlendir: [Windows 10] Windows 10 Build Genişletici update Uygulamaları

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 3 kişi oyladı ve 138179 kez incelendi.

astra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğenmiş
    0
    Teşekkür Almış
    21
    Donations
    0 - $0.00
    @astra
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs up [Windows 10] Windows 10 Build Genişletici update Uygulamaları

Windows 10'daki yeni işlevler, onlara daha hızlı ulaşmanızı sağlayan klavye kısayollarıyla geldi.Görev Görünümü, Hızlı Erişim Merkezi, Sanal Masaüstü işlevleri gibi birçok işleve klavye kısayolları sayesinde hızla ulaşabilirsiniz.İşte hem Windows 10'da, hem de daha önceki Windows sürümlerinde kullanabileceğiniz en faydalı klavye kısayolları...

WINDOWS 10'UN YENİ İŞLEVLERİ

Windows + A: Hızlı işlem merkezini aç
    Windows + C: Sesli komutlar için Cortana'yı aç
    Windows + I: Ayarlar uygulamasını aç
    Windows + Tab: Görev görünümünü aç
    Windows + Ctrl + D: Yeni sanal masaüstü oluştur
    Windows + Ctrl + F4: Şu anki masaüstünü kapat
    Windows + Ctrl + sol veya sağ ok: Sanal masaüstleri arasında geçiş yap

STANDART WINDOWS KISAYOLLARI

Windows tuşu: Başlat menüsünü aç
    Windows + X: Başlat menüsünün sağ tuş menüsünü aç
    Windows + sol veya sağ ok: Etkin pencereyi ekranın sol veya sağına sabitle
    Windows + E: Dosya Gezgini'ni aç
    Windows + L: Masaüstünü kilitle
    Alt + Print Screen: Şu anki pencerenin görüntüsünü panoya kopyala
    Windows + Print Screen: Tüm ekranın görüntüsünü al ve ResimlerEkran Görüntüleri klasörüne kaydet.

Web tarayıcısı kısayolları (Edge ve birçok tarayıcıda çalışır)
    minuroglu (26.09.2016), mumiro43 (10.10.2016), TURHAN KIVILCIM (03.03.2017) Bunu beğendi.

Mehmetkarahanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Beğenmiş
    949
    Teşekkür Almış
    1.116
    Donations
    0 - $0.00
    @Mehmetkarahanlı
    Tecrübe Puanı
    59

Aralık ayında, Microsoft ve Qualcomm, Windows 10‘u ARM işlemcilere x86 uygulama emülatörü ile getireceklerini açıkladı. Başlangıçta, bildiğimiz tek şey, bu yeni ARM PC’lerin 2017 yılının sonlarına doğru gelecek olmasıydı, ancak Qualcomm CEO’su Steve Mollenkopf, dördüncü çeyreğe geleceğini söyleyerek biraz daha ayrıntılı bilgi verdi.
    Özellik, kod adı Redstone 3 (RS3) olan Windows 10’un bir sonraki özellik güncelleştirmesinin parçası olacak. Microsoft bugün RS3’ün bu Eylül ayında yeni bir ARM tabanlı donanım ortaya çıkmadan kısa süre önce geleceğini açıkladı.
    Mollenkopf şunları söyledi:
    Snapdragon 835, bu yılın dördüncü takvim çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanan Windows 10 çalıştıran Mobil PC tasarımlarında geçiyor. Veri merkezinde, Microsoft’la olan iş birliğini açıkladık ve sektördeki ilk 10 nanometre sunucu işlemcimiz olan 10 nanometre Qualcomm Centriq işlemcilerimiz üzerinde çalışan Windows Server’ı gösterdik.
    Microsoft, Windows RT serisinde geçmişte ARM tabanlı PC’leri denedi fakat bu girişimler başarısız oldu. Bu seferki büyük farklılık x86 emülatörü, bu nedenle bu aygıtlarda herhangi bir sınırlama olmayacak.
    Cihazlar Snapdragon 835 yonga setlerini kullanacak ve hücresel bağlantıya sahip olacak. 835 ayrıca bir gigabit LTE modem de içeriyor; bu yüzden beklemeye değer bir şey olabilir.

Özel Üye
    Beğenmiş
    949
    Teşekkür Almış
    1.116
    Donations
    0 - $0.00
    @Mehmetkarahanlı
    Tecrübe Puanı
    59

Microsoft için kısa vadede en çok sıfırlanan (ya da resetlenen) ürün hiç şüphesiz ki Windows Mobile. Microsoft'un Windows Mobile'ı sıfırladığını artık resmi ağızdan biliyoruz. Peki bu sıfırlama iyi mi, yoksa kötü mü?
    Microsoft'un mobil stratejisi geçtiğimiz on yıl içerisinde sıfırlamalara maruz kaldı ve geride pek çok sadık kitle bıraktı. 2010'da Windows Mobile 6.5'ten Windows Phone 7'ye geçiş yalnızca iki yıl sonra yerini Windows Phone 8'e bıraktı. Windows 10 Mobile için de gelecekte benzer bir tablo mu var?

Bir dakikalığına gerçekli olalım; Windows 10 Mobile, üçüncü parti üreticiler tarafından çok tercih edilen bir işletim sistemi değil. Ancak Microsoft mobil pazardan vazgeçmiyor ve bu durumu kabullenemiyor. Bu durum gittikçe mobilize olan dünyada Microsoft için ciddi bir sorun.

Microsoft'un, Windows tabanlı yeni bir işletim sistemi üzerinde çalıştığını varsayalım; platformun yeniden sıfırlanması kötü bir fikir mi? Gidişata bakıldığında, Microsoft'un mobil statejisinin sıfırlandığını biliyoruz. Ancak bu durumla ilgili resmi bir açıklama yok ve Microsoft'taki kaynaklarımız da bu konu hakkında açıklama yapmaktan kaçınıyorlar. Windows 10 Mobile Creators Güncellemesi ile beraber Lumia 930 ve Lumia 1520'ye yazılım desteğinin kesilmesi bize birşeyler anlatıyor olabilir. Ben bu cihazların Windows 10 Mobile Creators Güncellemesini çok iyi çalıştırdığını biliyorum ve güncelleme desteği kesildiğinde oldukça şaşırttım. Bence Microsoft önümüzdeki önemde yeni bir mobil işletim sistemi duyuracak ve Windows 10 Mobile'ı (ya da ismi değil, yalnızca mevcut yazılım tabanını) tamamen öldürecek.

Dahası Microsoft'un ARM üzerinde çalışan bir Windows sürümü için çalıştığını da biliyoruz. Bu da muhtemelen mevcut ürünleri geride bırakıp yeni bir başlangıç için kullanılacak gibi duruyor. Bu durumu daha önce Windows Phone 7'de de yaşadık. Windows Phone 7.8 ile mevcut cihazların hepsine güncelleme desteği sonlanmıştı ve Windows Phone 8 ile temiz bir başlangıç yapılmıştı. Muhtemelen Windows 10 Mobile için Feature2 yapıları da bunun bir adımı.

Ancak bu geçiş, Windows Phone 7'den Windows Phone 8'e geçişteki gibi olmasa çok daha iyi olur. Şu anda kullanıcıların elinde Lumia 950 ve HP Elite x3 gibi hala çok güçlü cihazlar var. Bu cihazlara olan desteğin tamamen kesilmesi yerine yeni işletim sistemine geçişleri sağlanması çok daha iyi bir tercih olacaktır. Ancak henüz ne olacağını kimse bilmiyor.

Tamamen sıfırlama büyük ihtimal sıkı hayranlar için bile bardağı taşıran son damla olabilir. Ancak işletim sistemi mevcut haliyle tüketicilere ulaşmakta büyük bir sorun yaşıyor ve bundan dolayı da her geçen gün kan kaybediyor. Platformun bu halde kalması yerine sıfırlanması sizce de iyi bir fikir değil mi?

Eğer Windows telefonların geleceği bir sıfırlama yapılacaksa ben bu konuda Microsoft'un arkasında duruyorum. Platformun mevcut haliyle son tüketiciye ulaşmakta sorun yaşadığı aşikar. Özellikle birçok popüler özelliğin yıllar önce Lumia cihazlarda bulunmasına rağmen kendini tüketicilere anlatamaması oldukça üzücü bir durum. Bunun payında elbette pazarlamadaki başarısızlık da var ancak tek sorun bu değil. Tüketicilerin büyük bir kısmı Windows Phone 8'in neredeyse özelleştirilmeden yoksun olan arayüzü ile Windows platformuna sıcak bakmıyor. Windows telefonlar çıktığında iOS kısıtlı özelleştirme imkanlarına sahipti, Android ise bu konuda sınır tanımıyordu. Ancak Windows telefonlar bu konuda oldukça sınırlıydı. Hal böyle olunca insanlarda yıkılamaz önyargılar oluştu ve bunlar da kırılamadı. Bir de Windows Phone 8 çıktığındaki Mağaza durumu ele alındığında tüketicilerin bu algısının haksız olmadığını kabul etmeliyiz. Ancak şimdi Microsoft'un elinde UWP var ve pek çok uygulama Mağazada hali hazırda bulunuyor. Eğer yeni bir işletim sistemi gelse bile UWP sayesinde uygulama eksikliği söz konusu olmayacak.
    uzuni (25.04.2017), özeltim (04.05.2017) Bunu beğendi.

uzuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Katılımcı Üye
    Beğenmiş
    43
    Teşekkür Almış
    33
    Donations
    0 - $0.00
    @uzuni
    Tecrübe Puanı
    1

Windows Phone pişmanlıktır lumia 920 yi ne heveslerle almıştım 1300 tl ye elimizde patladı win 10 güncelemsi bile vermediler 930 verdiler 930 dan hiç bir eksiği yok fazlası var ne yapalım bozulana kadar win 8.1 devam.

Özel Üye
    Beğenmiş
    949
    Teşekkür Almış
    1.116
    Donations
    0 - $0.00
    @Mehmetkarahanlı
    Tecrübe Puanı
    59

Microsoft, daha önce windows 10 Cloud adıyla anılan ve Google Chrome OS’ye rakip olacak yeni Windows 10 S işletim sisteminin resmi duyurusunu gerçekleştirdi. Daha çok eğitim odaklı olan işletim sistemi sürümünün düşük donanımla en iyi şekilde çalışacak şekilde geliştirildiğine dikkat çekiliyor.

Windows 10 S neler sunuyor?

Başta da belirttiğimiz gibi Windows 10 S, Chrome OS için bir cevap olarak hazırlanmış. Sadece Windows Store’da yer alan uygulamaları çalıştırmak üzere sınırlandırılmış olan işletim sistemi, Win32 uygulamaları da çalıştırabilecek. Önemli olan bu uygulamanın Windows Store içerisinde yer alması.
    Bu anlamda eğitim kurumlarının herhangi eski bir Windows uygulamasının açıklarından etkilenilmemesi ön planda tutulmuş. Windows Store’da yer alan uygulamaların güvenli bir kapsayıcı içerisinde çalıştığını ve zararlı yazılım ve diğer tehditlerin böylece sorun olmaktan çıktığını not olarak düşelim.

Eğitmenlerin bilgisayarları yönetebilmesi için bazı araçlar da Windows 10 S’de unutulmamış. Örneğin, USB anahtarı kullanılarak kolayca yazılım ön yüklemesi yapılabilmesi sağlanıyor. Ek olarak eğitimen ve öğrencilerin sohbet etmesi ve birlikte çalışabilmesi için Microsoft Teams ile özel bir sınıf deneyimi de sağlanacak.

Bu yaz çıkışını gerçekleştirecek olan Windows 10 S için henüz fiyat bilgisi açıklanmış değil. Öte yandan bu işletim sistemi ile çalışacak bilgisayarlar için 189 dolarlık fiyat açıklanmış durumda. Ayrıca Microsoft, Windows 10 S ile birlikte Minecraft Eğitim Sürümü ve Microsoft Teams ile Eğitim için Office 365 için bir yıl ücretsiz erişim de sunacak.
    Bakalım Windows 10 S ile Chrome OS arasındaki rekabette kazanan kim olacak?

collo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderator
    Beğenmiş
    8.151
    Teşekkür Almış
    966
    Donations
    0 - $0.00
    @collo1
    Tecrübe Puanı
    34

Standart Dosya Gezgini'nin UWP Sürümü Masaüstüne Geldi!

Windows 10'daki Dosya Gezgini'nin "Evrensel" sürümü, yeni bir Windows 10 yapısında keşfedildi!

Microsoft, son senelerde Evrensel Windows Platformu (UWP) gibi girişimleriyle masaüstü, mobil cihazlar ve konsollardaki deneyimi birleştirmeye çalışıyor. Firma bu vizyonu gerçeğe dönüşmeye giderek yaklaşsa da, henüz hazır olduğunu söylemek zor.

Microsoft yazılımlarını yakından takip edenler ise bu alandaki gelişmeleri merak ediyorlar. Bir kullanıcının Windows 10'da keşfettiği UWP'ye özel Dosya Gezgini, bu kullanıcıların ilgisini çekebilir.

Dosya Gezgini'nin UWP sürümü, masaüstünde ve mobilde çalışıyor ve Windows 10 Mobile'da halihazırda indirmeye sunuluyor. Ancak uygulama henüz geliştirme aşamasında olduğundan, kullanımı engelleyebilecek bug'larla dolu. Uygulamaya masaüstünde ulaşmak için öncelikle yapı 15063'te olmanız gerekiyor. Bunun ardından masaüstüne sağ tıklayın ve Yeni > Kısayol yolunu izleyin. Öğe konumunu seçmeniz istendiğinde, şu diziyi kopyalayıp, kutucuğa yapıştırın:

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  collo1.png
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü:  181,8 KB (Kilobyte)

explorer shell:AppsFolder\c5e2524a-ea46-4f67-841f-6a9465d9d515_cw5n1h2txyewy!App
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  collo2.png
Görüntüleme: 1
Büyüklüğü:  37,6 KB (Kilobyte)
    Artık UWP Dosya Gezgini'ne masaüstünden ulaşabilirsiniz. Ancak söylediğimiz gibi, uygulama oldukça bug'lı ve daha ilk açışınızda çökerse şaşırmayın. Uygulamanın klasik Dosya Gezgini'ndeki çoğu özelliği sunmadığını da belirtelim. Yine de klasik Dosya Gezgini'ndeki simgeleri çok küçük bulanlar için faydalı olabilir (gelecekte daha kararlı hale gelmesi şartıyla).
    erdinç (08.05.2017) Bunu beğendi.
    Beğendiğiniz yorumlar için mesajın sağ alt kısmında bulunan ikonuna tıklayarak TEŞEKKÜR edebilirsiniz.
    IPTV Kanalları Hazır Dosya Oluşturma Programı

Özel Üye
    Beğenmiş
    949
    Teşekkür Almış
    1.116
    Donations
    0 - $0.00
    @Mehmetkarahanlı
    Tecrübe Puanı
    59

People Uygulaması Project NEON ile Yenileniyor

Redstone 3 ile gelecek olen Project NEON, People uygulamasını da yenileyecek!

Windows 10'un yolda olan güncellemesi Redstone 3, Eylül ayında yayınlanması planlanıyor. İşletim sistemine bir çok değişiklik getirecek olan güncellemenin en önemli kısmı prejecsion NEON Güncellemede yarı saydamlığı bir çok uygulamada kullanarak daha temiz bir arayüz sağlanacak. Sızan bilgilere göre başlat menüsünde bulunan tuşlar, Groove Music ve Movies & TV uygulamaları yarı saydam hale geliyor, ve görünüşe bakılırsa People uygulaması da NEON'dan yararlanacak.

Windows Central'a göre, 4 Mayıs'ta yayınlanan Insider Fast kurulum 16188, People uygulamasını sürüm 10.2.1071'den 10.2.1211'e taşıdı. Göze çarpan en büyük değişiklik yarı saydam arayüz.

Eğer Neon'u kendiniz tecrübe etmek istiyorsanız, ya da sizi ilgilendirmiyorsa, 'Ayarlar' > 'Kişiselleştirme' > 'Renkler' > 'Saydamlık Efektleri' menüsünden bu ayarı kapatabilir ya da açabilirsiniz.

--------------------

Google, Windows 10 S'den Memnun Olduğunu Açıkladı

Bir Google yöneticisi, Microsoft'un yeni Windows 10 S'i için bakın neler dedi!

Sadece bir kaç gün önce, Microsoft eğitim sektörü için Windows 10 S'yi ve surface Laptop'u açıkladı. Ayrıca farklı üreticilerin Windows 10 S ile çalışan dizüstü bilgisayarları 189$'dan başlayan fiyatlarla piyasaya sürülecek.

Microsoft, Windows 10 S ile eğitim sektörüne yardım etmek istiyor. Windows'un daha kullanışlı, güvenli ve sade bir sürümü olan Windows 10 S, sadece Windows Store'da yayınlanan uygulamaları çalıştırabilecek, sadece Microsoft Edge ve Bing'i tarayıcı ve arama motoru olarak kullanabilecek.

Şimdiyse Google'ın yöneticisi Microsoft'un en son hareketi üzerine yaptığı yorumda Google'ın yaklaşımını doğruladıklarını iddia etti.
    Businerr insider'a konuşan, G Suite'in başkan yardımcısı Prabhakar Raghavan, Google'ın yakalaşımını diğer şirketlerin benimsemesinden mutlu olduğunu söyledi. Google'ın bu rekabetten çok rahatsız olmadığını söyleyen Raghavan, Surface Laptop'un eğitim sektörünü hedef alıyor olması Google'ın doğru yönde hareket ettiğini doğrular nitelikte olduğunu söyledi ve ekledi:

"Yaklaşımımızın bu şekilde doğrulandığını görmek beni mutlu etti. Eğitim sektörü her zaman basitliği talep etmiştir. Şimdiyse Microsoft ile birlikte bu konuda haklı olup olmadığımızı göreceğiz."

Genel olarak Chromebook'un elinde bulundurduğu eğitim sektöründe Windows 10 S'in nasıl bir performans göstereceğini hep birlikte göreceğiz. Şunu da ekleyelim, Windows'un bu sürümü Win32 uygulamalarını aslında çalıştırabiliyor, yapımcıların tek yapması gereken Desktop App Bridge'i kullanarak programlarını dönüştürmek.
    Surface Laptop müşterileri isterlerse bu yılın sonuna kadar ücretsiz olarak Windows 10 Pro'ya geçiş yapabilirler, ancak eğer bu süreyi geçerlerse 49$ ücret ödemeleri gerekecek.

Özel Üye
    Beğenmiş
    949
    Teşekkür Almış
    1.116
    Donations
    0 - $0.00
    @Mehmetkarahanlı
    Tecrübe Puanı
    59

Windows 10, 500 Milyon Aylık Aktif Cihazda!

Windows 10'un yüklendiği cihaz sayısını sürekli olarak açıklayan Microsoft, aylar süren sessizliğini bozdu. İşte Windows 10'un son durumu!

Windows 10, Microsoft'un açıklamasına göre çıktığı günün 24 saat ardından 14 milyon cihaza yüklenmişti. Firma ilerleyen aylarda işletim sisteminin yayılmasıyla ilgili bilgiler paylaşmaya devam etti. Son olarak 26 Eylül 2016'da Windows 10'u çalıştıran cihazların 400 milyona ulaştığını duymuştuk.

Microsoft'un bu tarihten beri suskun kalması dikkat çekmişti. Firma, Windows 10'u üç senede bir milyar cihaza ulaştırma hedefine ulaşamayacağını da açıkladığından, kafalar biraz karışmıştı. Yedi aydan uzun bir süreden sonra firma şimdi Windows 10'un 500 milyon cihaza ulaştığını duyurdu. Bu sayıya sadece PC'ler değil telefonlar, Xbox One'lar, HoloLens başlıklar, IoT cihazları, Surface Hub çalışma ekranları ve fazlası dahil.
    Buna rağmen PC'ler, Windows 10'un pazar payının büyük kısmını oluşturuyor. Aşağıdaki tabloda Windows 10 yayınlandığından beri yapılan toplam yükleme rakamlarını görebilirsiniz.

Tarih (sadece resmi veriler) Kümülatif toplam Son güncellemeden sonra geçen gün Her gün ortalama yeni gelenler (en yakın bine yuvarlanmış)
    Jul 30, 2015 14,000,000 1 14,000,000
    Ağu 27, 2015 75,000,000 28 2,180,000
    Eki 6, 2015 110,000,000 40 875,000
    Oca 4, 2016 200,000,000 90 1,000,000
    Mar 30, 2016 270,000,000 86 814,000
    May 5, 2016 300,000,000 36 833,000
    Haz 29, 2016 350,000,000 55 909,000
    Eyl 26, 2016 400,000,000 88 568,000
    May 10, 2017 500,000,000 223 448,000

Yüklemeler yavaşlasa da Windows 10'un dikkate değer bir hızla yayılmaya devam ettiğini söyleyebiliriz.

Özel Üye
    Beğenmiş
    949
    Teşekkür Almış
    1.116
    Donations
    0 - $0.00
    @Mehmetkarahanlı
    Tecrübe Puanı
    59

Windows 10, 500 Milyon Aylık Aktif Cihazda!

Windows 10'un yüklendiği cihaz sayısını sürekli olarak açıklayan Microsoft, aylar süren sessizliğini bozdu. İşte Windows 10'un son durumu!

Windows 10, Microsoft'un açıklamasına göre çıktığı günün 24 saat ardından 14 milyon cihaza yüklenmişti. Firma ilerleyen aylarda işletim sisteminin yayılmasıyla ilgili bilgiler paylaşmaya devam etti. Son olarak 26 Eylül 2016'da Windows 10'u çalıştıran cihazların 400 milyona ulaştığını duymuştuk.

Microsoft'un bu tarihten beri suskun kalması dikkat çekmişti. Firma, Windows 10'u üç senede bir milyar cihaza ulaştırma hedefine ulaşamayacağını da açıkladığından, kafalar biraz karışmıştı. Yedi aydan uzun bir süreden sonra firma şimdi Windows 10'un 500 milyon cihaza ulaştığını duyurdu. Bu sayıya sadece PC'ler değil telefonlar, Xbox One'lar, HoloLens başlıklar, IoT cihazları, Surface Hub çalışma ekranları ve fazlası dahil.
    Buna rağmen PC'ler, Windows 10'un pazar payının büyük kısmını oluşturuyor. Aşağıdaki tabloda Windows 10 yayınlandığından beri yapılan toplam yükleme rakamlarını görebilirsiniz.

Tarih (sadece resmi veriler) Kümülatif toplam Son güncellemeden sonra geçen gün Her gün ortalama yeni gelenler (en yakın bine yuvarlanmış)
    Jul 30, 2015 14,000,000 1 14,000,000
    Ağu 27, 2015 75,000,000 28 2,180,000
    Eki 6, 2015 110,000,000 40 875,000
    Oca 4, 2016 200,000,000 90 1,000,000
    Mar 30, 2016 270,000,000 86 814,000
    May 5, 2016 300,000,000 36 833,000
    Haz 29, 2016 350,000,000 55 909,000
    Eyl 26, 2016 400,000,000 88 568,000
    May 10, 2017 500,000,000 223 448,000

Yüklemeler yavaşlasa da Windows 10'un dikkate değer bir hızla yayılmaya devam ettiğini söyleyebiliriz.

Sayfa 45 Toplam 45 Sayfadan Birinci ... 35434445

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)