Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

iPhone ve iPad Oyunları Nasıl Yedeklenir?

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
iPhone ve iPad oyunlarını iTunes kullanmadan tüm kayıt dosyalarınız ile nasıl yedekleyebileceğinizi adım adım anlatıyoruz. iPhone ve iPad oyunları yedekleme rehberi

iphone-ipad-oyun-yedekleme.jpg
[FONT=&quot]Mobil cihaz teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte mobil cihazlardaki oyunların grafikleri konsol ayarında olmaya başladı. AAA diye nitelendirdiğimiz oyunları son dönemde iPhone ve iPad’de oynamak mümkün. Bazı oyun geliştiricileri, oyuncuları düşünerekiCloud’a oyunlarının kayıt dosyalarını yedekleme imkânı sunuyor. Bu sayede oyuncular farklı iPhone veya iPad’de oyuna kaldıkları yerden devam edebiliyor.
Oyunların kayıt dosyalarını yedeklemek için bir diğer yol ise iTuneskullanmak. Ancak iTunes, iPhone ve iPad’in tüm ayalarını ve içerisindeki tüm oyunları yedeklediği için bu çözüm, rehberimizden sonra size pek mantıklı gelmeyecektir.
Adım adım iPhone ve iPad oyunlarını yedekleyin

1. Adım: CopyTrans firmasının iOS 8.x sürümleri ile uyumlu olan CopyTransApps programını PC’ye buradan indirin ve kurun.
2. Adım: Kurulum bittikten sonra CopyTrans Apps’i açın ve iPhone veyaiPad’i PC’ye bağlayın.
3. Adım: CopyTrans Apps’te iPhone veya iPad'de bulunan uygulama ve oyunlar karşınıza çıkacak. Yedeğini almak istediğiniz oyunun üzerine farenizin sağ tuşu ile tıklayın. Daha sonra açılan pencereden “Back up” seçeneğine tıklayın.
iphone-oyun-yedekleme-1.jpg

4. Adım: Oyunun, bilgisayarınızda nereye yedeklemek istediğinizi seçin ve “OK” seçeneği ile onaylayın.
5. Adım: Karşınıza çıkan pencerede “Options” seçeneğini tıklayın. Alt bölümde açılan “App” ve “Documents” seçeneklerinin işaretli olduğunu kontrol edin ve “OK” seçeneği ile yedekleme işlemini başlatın.
iphone-oyun-yedekleme-2.jpg

6. Adım: Yedekleme işlemi bittikten sonra oyununuz bilgisayarınızda belirtmiş olduğunuz konuma “IPA” dosyası şeklinde yedeklenecek.
7. Adım: Yedeklenen oyunu farklı bir iPhone veya iPad’e yüklemek için CopyTrans Apps’in üst bölümünde bulunan “Install apps” seçeneğine tıklayın. Yedeklenen IPAdosyasını seçin ve yükleme işleminin bitmesini bekleyin.[/FONT]