Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Samsung Galaxy A5 Format Atma Resimli Anlatım

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
1467056402_samsung-galaxy-a5-format-atma-resimli-anlatim.jpg

Samsung Galaxy A5 Nasıl Format Atılır?
Büyük bir hızla piyasaya sunmuş olduğu akıllı telefon modelleri ile rakipleri içerisinde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Samsung, telefon modelleri içerisine entegre etmiş olduğu eklenti ve uygulamalar ile de kullanıcılarının beğenisini kazanmaya devam etmektedir. Ancak her ne kadar kusursuz gibi gözükseler de, akıllı telefonlar kimi zaman donma ve açılmama gibi teknik problemler yaşayabilmektedirler. Bu duruma istinaden sizlere bu yazımızda, son zamanlarda karşılaşılmakta olan ''Samsung Galaxy A5 2016'ya nasıl format atılır?'' sorusunun detaylı olarak cevabını aktaracağız.

Format atma işleminizden önce telefon şarjınızın %25 ve üzerinde olmasına dikkat etmeli ve format işlemi sırasında telefonunuzun donanım tuşları ile herhangi bir komut isteminde bulunmamalısınız.

-Ayarlar Menüsü İle Format Atma
Format atma işleminden önce kişisel bilgilerinizi yedeklemeniz yararınıza olacaktır. Yedekleme işleminden sonra sırasıyla; Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla > Cihazı Sıfırla > Tümünü Sil seçenekleri seçmeniz gerekmektedir. Doğru yapmanız halinde telefonunuz baştan başlayacak ve kişisel bilgilerinizi tekrar tanımlamanız doğrultusunda kullanıma hazır hale gelecektir.

-Donanım Tuşları İle Format Atma
Bu yöntemi özellikle telefonunuzun ekran kilidini açamadığınız durumlarda kullanabilirsiniz.

İlk olarak telefonunuzun ses açma, güç ve ana ekran tuşlarına aynı anda 7 saniye kadar basılı tutmanız gerekmektedir. Doğru yapmanız durumunda ekranda Android robotu belirecek ve ardından Recovery (Kurtarma) menüsü açılacaktır. Bu menüde seçenekler arasında hareket etmek için ses açma/kapa tuşunu, seçim yapmak içinse güç tuşunu kullanmanız gerekiyor. Menü içerisinde sırasıyla;Wipe Data/Factory Reset > Yes > Wipe Cache Partition > Yes > Reboot System Now komutlarını seçmelisiniz. İşlemi doğru gerçekleştirdiğiniz zaman telefonunuz baştan başlayacak ve kişisel bilgilerinizi tanımlamanız durumunda kullanıma hazır hale gelecektir.

Samsung Galaxy A5 Format Atma (Resimli Anlatım)