Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Samsung Galaxy A9 Format Atma Resimli Anlatım

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
1467059681_samsung-galaxy-a9-format-atma-resimli-anlatim.jpg

Samsung Galaxy A9 Nasıl Format Atılır?
Android 5.1.1 Lolipop işletim sistemi ile çalışan Samsung Galaxy A9 (2016), 6 inç ekranı ile Samsung markasının orta-üst segmente hitap ettiği bir telefon modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Ekranı ile birlikte, arka kısmında da Gorilla Glass 4 kırılmazlık teknolojisi ile kaplanmış olan telefon, 7.4 mm. kalınlığındadır. Telefonda kullanılan lityum batarya, Qualcomm Quick Charge 2.0 ile hızlı şarj olabilme özelliğine sahiptir. 200 gr. ağırlığında olan Galaxy A9 Pro’da 16 MP. arka kamera, 8 MP. ön selife kamera çözünürlülüğü bulunmaktadır.

32 GB. dahili depolama hafızası bulunan Samsung Galaxy A9 Pro, zaman zaman fazla yüklenmesi, uygulamalar arası geçişte sorun yaşaması veya virüsler sebebiyle ağırlaşabilmektedir. Bu durumda fabrika ayarlarına geri dönülerek, telefona format atılması gerekir. Bu işlemle telefonunuz satın alındığı haline geri döneceği için, tüm telefon bilgilerinizin, video ve fotoğraflarınızın ve yazışmalarınızın yedeklenmiş olması gerekir. Ayrıca formatlama işleminin kesintiye uğramaması için şarjınızın da en az %50 kapasitede olması, mümkünse şarja takılı olması gereklidir. Galaxy A9’a format atmak için bir kaç seçenek vardır.

Bunlardan birincisi; Menü-Ayarlar-Yedekle ve Sıfırla-Fabrika Ayarlarına Sıfırla-Telefonu Sıfırla-Herşeyi Sil sekmeleri kullanılarak telefona format atılır.

Daha kısa bir yol olan sıfırlama kodları yöntemi ile format atmak için ise; *2767*3855# tuşlarına basılmalı ve formatlama işlemi onaylanmalıdır.

Bu yöntem ise telefonunuzun ana ekran kilidi ya da şifresini açamadığınız durumlarda kullanılabilmektedir.

Telefonunuzun ses açma, ana ekran tuşu ve ekran kilidi (açma kapama) tuşlarına aynı anda 7 saniye kadar basılı tutmanız gerekmektedir. İşlemi doğru yaptığınız zaman ilk olarak Android robotu logosu görünecek ve ardından Recovery (Kurtarma) ekranı açılacak. Bu ekranda ise sırasıyla; Wipe Data/Factory Reset > Yes > Wipe Cache Partition > Yes > Reboot System Now talimatlarını onaylamanız gerekiyor. Onay işlemini telefonunuzun güç tuşuna basarak gerçekleştirebilirsiniz. Bütün seçimlerinizden sonra telefonunuz baştan başlayacak ve kullanıma hazır hale gelecektir.

Samsung Galaxy A3 Format Atma (Resimli Anlatım)