Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Samsung Galaxy A3 Format Atma Resimli Anlatım

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
1467055494_samsung-galaxy-a3-format-atma-resimli-anlatim.jpg

Samsung Galaxy A3 Nasıl Format Atılır?
Son dönemlerde piyasaya sunmuş olduğu akıllı telefon modelleri ile adeta göz dolduran Samsung, modeller içerisinde yüklü olan birçok eklenti ve uygulama ile de beğeni toplamaya devam ediyor. Ancak her ne kadar son teknoloji ürünü olsalar da akıllı telefonlarda da zaman zaman donma, takılma ve çalışmama gibi sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu yazımızda sizlere akıllı telefon piyasası içerisinde son zamanlarda karşılaşılabilen, ''Samsung Galaxy A3 2016'ya nasıl format atılır?'' sorusunun cevabını detaylı bir şekilde anlatacağız.
Telefonunuza format atmadan önce şar düzeyinin minimum %25 olmasına ve telefondaki kişisel bilgilerinizi yedeklediğinize emin olmanız gerekmektedir.

Samsung Galaxy A3-Ayarlar Menüsü İle Format Atma
Belirtilen yedekleme işlemini gerçekleştirdikten sonra telefonunuzun ayarlar menüsü içerisine girerek sırasıyla; Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla > Cihazı Sıfırla > Tümünü Sil seçeneklerini seçmeniz gerekmektedir. Son seçiminizin ardından telefonunuz kapanacak ve kendini yeniden başlatacaktır. Bu noktada telefonunuzun donanımsal tuşlarına basmamanız gerekmektedir. Telefonunuz tekrar açıldığı zaman kişisel ayarlarınızı tanımlayarak kullanıma başlayabilirsiniz.

Samsung Galaxy A3-Donanım Tuşları İle Format Atma
Bu yöntem ise telefonunuzun ana ekran kilidi ya da şifresini açamadığınız durumlarda kullanılabilmektedir.

Telefonunuzun ses açma, ana ekran tuşu ve ekran kilidi (açma kapama) tuşlarına aynı anda 7 saniye kadar basılı tutmanız gerekmektedir. İşlemi doğru yaptığınız zaman ilk olarak Android robotu logosu görünecek ve ardından Recovery (Kurtarma) ekranı açılacak. Bu ekranda ise sırasıyla; Wipe Data/Factory Reset > Yes > Wipe Cache Partition > Yes > Reboot System Now talimatlarını onaylamanız gerekiyor. Onay işlemini telefonunuzun güç tuşuna basarak gerçekleştirebilirsiniz. Bütün seçimlerinizden sonra telefonunuz baştan başlayacak ve kullanıma hazır hale gelecektir.

Samsung Galaxy A3 Format Atma (Resimli Anlatım)