Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD KANAL EDİTÖRÜ

fotog

0
Üye
9 Şub 2012
28
0
1
kanal yedeğini yeni yazılımda .udb uzantılı veriyor ama bu editör udb uzantısını desteklemiyor..(next Minix Hd)

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,832
380
113
İstanbul
www.next.web.tr
kanal yedeğini yeni yazılımda .udb uzantılı veriyor ama bu editör udb uzantısını desteklemiyor..(next Minix Hd)

Ana yazılım dosyası 07.04.12(.bin) dosyasını Editöre ekleyerek deneyebilirsiniz.
Veya yeni alıcağınız yedek dump dosyası ile tekrar deneyin.

Cihaz şuan bende mevcut değil ama editör yazılımı dosya türünü .bin olarak değiştirdikten sonra kabul ediyor.

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Yazılımın dosya türünü .abs'den .bin'e değiştirmeye bile gerek yok. Normalde .abs dosyalarını açıyor zaten.

Peki düzenleme işlerini yaptıktan sonra dosyayı nasıl kaydetmeliyiz?
EXPORT mu diyeceğiz? Eğer EXPORT ise uzantısını ne olmalı? .DDF ? .UDF ? .ABS ? yoksa .DDD ? Hangisi?

PROCESS kısmından mı yapacaz yoksa?

VEYA .abs olarak üstüne kaydedip, normal yazılım yükler gibi mi yükliycez?

Uydu cihazında kanal yükleme aşamasında .abs uzantılı yazılımın içindeki sadece kanal listesini yüklemek mümkün mü?

Ayrıca işlemcimizin 3601 & 3606 olup olmadığını nasıl anlayabiliriz? Sistem bilgisi ekranında 36 ile başlayan 4 basamaklı bir sayı yok.

Kusura bakmayın, çok soru sordum ama konunun açıklığa kavuşması açısından herkes için faydalı olacak sorular sordum zannederim.

Son düzenleme:

mukor

0
Üye
21 Nis 2012
9
0
1
kanal editoru. nedemek nasil kuracagiz ne isimize yariyacak.yardimci olurmusunz.

musakilic

0
Üye
1 Nis 2012
12
0
1
yahuu kanal editoru olarak verdıgınız bır ısııze yaramıypr nasıl yapılacagınu anlatan yok mu hep boyle mi ortadamı kalıyor
prodram udf yı destekliyoy cıhaz udb yi kaydediyor bu nasıl ıstir yahuuu

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Bu editörü kullanmak için öncelikle linkte anlatımdaki gibi kanal listenizi almanız gerekmektedir.(abs)
http://www.next.web.tr/showpost.php?p=882&postcount=9

Daha sonra buradaki editörü kullanarak anlatımda göstermiş olduğum gibi düzenlemiş olduğunuz kanal listenizi tekrar geri yükleyebilirsiniz..

Kolay gelsin..

fotog

0
Üye
9 Şub 2012
28
0
1
cihazdan abs uzantılı aldığımız dosyayı editörde açtığımızda cihazdaki kanallarla sıralama da dahil hiç alakası yok..sanki daha önce hafızasına bir kanal listesi yüklemiş sürekli aynı listeyi veriyor ve ne sıralama nede içerik olarak benim cihazımdaki kanal listesi ile alakası yok..hep aynı şeyler yazılıyor.insanların sürekli nasıl oluyor sorusu bundan..

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Denedim nihayet oldu.
http://www.next.web.tr/showpost.php?p=882&postcount=9
Linkteki gibi kanal listenin yedeğini al. Dosya *.abs dosyası olarak geliyor.
Sonra editörde bu dosyayı açarken sorulan soruya DEFAULT değil de USER olarak cevap ver.
Kendi kanal listen gelmiş olacak. Yapacağın kanal düzenlemelerini yap.
SAVE ederken yine aynı soruyu soracak, yine USER olarak işaretle.
Sonra yukardaki linkte anlatıldığı gibi *.abs dosyanı cihaza USB flash ile geri yükle. Oldu bitti.

Ancak kanal listesi yedekleme yerinden aldığımız dosya, (*.udb) editör tarafından görülmüyor.
O zaman kanal yedekleme menüsünün pek bir esprisi kalmamış oluyor, eski sistem dump yöntemine devam.

Editör ne işe yarıyor= Bu editör, kanalları kumandadan uğraşarak, didinerek yerlerini değiştirme zahmetinden kurtarıyor.
Ekranda kanal listesi boylu boyunca çıkıyor ve siz istediğiniz kanalı istediğiniz yere taşı, kopyala, sil, frekans değiştir gibi detay şeyleri mouse marifetiyle tık tık tık kolayca yapabiliyorsunuz. Kumanda ile cebelleşmiyorsunuz.

Son düzenleme:

dj.bacio

0
Üye
4 Haz 2012
1
0
1
ben yeni aldım cihazı.minix hd. trt hd ve trt1 hd networktan güncellerken kayboldu.bu editörü ve yapmamız gerekenleri çalıştırmak için ayrıntılı resimli anlatımlar yok mu.

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Şu linkten son yazılımı indir.
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=1174

Şu linkteki gibi yükle. (USB den yüklemek en kolay olanıdır)
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=179

TRT 1 HD Uydu Frekansı
Frekans: 11041 V (Dikey) Sembol Oranı: 8400 FEC: 3/4 Modülasyon: 8PSK Türksat 3A/2A 42.0°E Uydusu
TRT HD eski TP'den çıkmıyor artık, bu verdiğim frekansta hem TRT HD hem de TRT1 HD var. Eski TP'yi silin gitsin.

Kanal nasıl eklenir diye soruyorsanız buyrun buraya bakın.
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=1146

vots

0
Üye
23 Eyl 2012
1
0
1
Program fena değil ama en büyük eksikliği (belki de ben çözemedim) kanalları toplu olarak taşıyamamak. Yüzlerce kanalı sıralarken teker teker uğraşmak hiç kullanışlı değil. Kumandadan bile çoklu seçim yapıp daha rahat taşıyabiliyorsunuz.

airman_mg

0
Üye
22 Eyl 2012
30
10
8
samsun
sjwl3.png

bugün indirip avira ile tarattım. Sonuç TR/Roque.8840439 trojan uyarısı veriyor.
Resim ekleyemedim.

Son düzenleme:

Zeyneddin

0
Üye
26 Şub 2013
14
0
1
Next Minix HD KANAL EDİTÖRÜ

Bu editör sadece 3601 & 3606 işlemcisine sahip olan ürünler dışında kullanılabilir.Farklı ürünlerde çalışmayacaktır.
NEXT YE-20000HD & YE-18500HD+Plus & YE-18000HD CX & MiniX HD ürünlerde kullanılabilir.

Sanırım eklentide virüs var. Kaspersky zip dosyasının inmesine izin vermiyor.

buyo

0
Üye
12 Tem 2016
1
0
1
kanal editör programını bir türlü bulamanım nerede linki
Next Minix Blue Cool HD cihazım

hamdin

0
Üye
14 Ara 2015
108
15
18
Bende 18500 cıs plus var cccam da sürekli donma oluyor yazılım da olabirım bilgis olan