Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Samsung Galaxy A9 Telefonu Nasıl Resetlerim? (Resimli Anlatım)

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
1467226533_samsung-galaxy-a9-telefonu-nasil-resetlerim-resimli-anlatim.jpeg
Samsung Galaxy A9 Telefonu Nasıl Resetlerim? (Resimli Anlatım)
Tüm Samsung telefonları gibi Android işletim sistemi ile çalışan Samsung Galaxy A9, sahip olduğu 6 inç büyüklüğündeki ekranı ile rahatlıkla online oyun oynayabileceğiniz ve video izleyebileceğiniz bir akıllı telefondur. Hem ekranında hem de arka kısmında Gorilla Glass 4 kırılmazlık teknolojisi ile kaplanmış olan Samsung Galaxy A9, büyük bir telefon olmasına rağmen 7.4 mm. kalınlığındadır. Telefonda kullanılan lityum batarya, telefonunu yoğun kullananlar için çok gerekli olan; hızlı şarj olabilme özelliğine de sahiptir. Sadece 200 gr. ağırlığında olan Galaxy A9, 13 MP. arka, 8 MP. ön selfie kamera çözünürlülüğü ile mükemmel kalitede fotoğraflar ve videolar çekecektir.

Zaman zaman fazla yüklenen, uygulamalar arası geçişte sorun yaşayan veya virüsler sebebiyle ağırlaşabilen Samsung Galaxy A9’a reset atmak gerekecektir. Bunun için en uygun yöntem; telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmektir. Bu işlemle telefonunuz sıfırlanacağı için, tüm telefon kayıtlarınızın ve görsel medyanızın yedeklenmiş olması ve resetleme işlemi sırasında kesinti oluşmaması için şarjınızın da en az %50 kapasitede olması gereklidir. Samsung Galaxy A9’yi resetlemek için ilk seçenek;

-Ayarlar Ekranından Telefonu Fabrika Ayarlarına Döndürme (Format Atma)
Bunlardan birincisi; Menü-Ayarlar-Yedekle ve Sıfırla-Fabrika Ayarlarına Sıfırla-Telefonu Sıfırla-Herşeyi Sil sekmeleri kullanılarak telefona format atılır.

-Arama Ekranından Telefonu Fabrika Ayarlarına Döndürme (Format Atma)
Bu yöntemde de telefonunuzun açık ve çalışır durumda olması gerekmektedir. Telefonunuzun arama ekranında *2767*3855# tuşlarına basmanız ve onaylamanız gerekmektedir. İşlemi doğru gerçekleştirmeniz durumunda telefonunuz baştan başlayacak ve reset atma işleminiz başarılı olacaktır.Bir diğer işlem ise sıfırlama kodları kullanmaktır. Bunun için *2767*3855# tuşlarına basılır ve işlem onaylanarak reset işlemi başlatılır.

-Tuşları Kullanarak Telefonu Fabrika Ayarlarına Döndürme (Format Atma)
Bu yöntem, telefonunuzun kapanması ve açılmaması ya da ayarlar ekranına ulaşamamanız durumunda kullanılabilmektedir. Her durumda da, telefonunuzun kapalı olması gerekmektedir. Telefonunuzda sırasıyla aynı anda ses yükseltme ve ana ekran tuşlarına basarken, sağ yan tarafta bulunan ekran kilitleme/güç tuşuna basmanız gerekiyor. Tuşlara 7 saniye kadar basmanız durumunda ekranda Samsung logosu belirecektir. Açılan ''Recovery (Kurtarma)'' ekranında, sesi azaltma tuşunu kullanarak ''Wipe Data/Factory Reset'' seçeneğinin üzerine gelmeli ve ekran kilitleme/güç tuşuna basmalısınız. Gelen ekranda ''Yes'' seçeneğini seçip, ekran kilitleme/güç tuşuna tekrar basmalısınız. En son açılan ekranda ise ''Reboot System Now'' seçeneğini seçerek, tekrar ekran kilitleme/güç tuşuna basmanız gerekmektedir. İşlemi doğru gerçekleştirmeniz durumunda telefonunuz fabrika ayarlarına sıfırlanmış olacak ve kullanıma tekrar açılacaktır.

-Tuşları Kullanarak Telefonu Resetleme (Sadece Resetler Bilgiler silinmez)
Samsung Galaxy A9 (2016) akıllı telefonunuz donduğunda yapmanız gereken ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, en az 7 saniye süreyle beklemek.

Samsung Galaxy A9 Telefonu Resetleme (Resimli Anlatım)

Samsung Galaxy A9 Oyunları için TIKLAYINIZ

Samsung Galaxy A9 Uygulamaları için TIKLAYINIZ

Samsung Galaxy A9 Temaları için TIKLAYINIZ

Samsung Galaxy A9 Antivirüs Uygulamaları için TIKLAYINIZ