Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

1080p Sorunu

eduardos

0
Üye
14 Eki 2015
2
0
1
Herkese merhabalar forumda yeniyim,

Bugün next 3d machina çift tunerli uydu cihazını aldım. hdmi kablosu ile birlikte hd televizyonuma bağladım. Cihaz son çıkan (v.5.470) yazılım kurularak bana gönderilmiş. Uydu cihazının ayarlar bölümünde 1080i kısmını 1080p yapıp kaydet dediğimde kaydetmiyor ve beni menü dışına atıyor. Tekrar kontrol ettiğim zaman 1080i kısmının 1080p olmadığını farkettim. 1080p izleyemiyorum. Sorun ne olabilir, yardım edebilir misiniz?

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
Herkese merhabalar forumda yeniyim,

Bugün next 3d machina çift tunerli uydu cihazını aldım. hdmi kablosu ile birlikte hd televizyonuma bağladım. Cihaz son çıkan (v.5.470) yazılım kurularak bana gönderilmiş. Uydu cihazının ayarlar bölümünde 1080i kısmını 1080p yapıp kaydet dediğimde kaydetmiyor ve beni menü dışına atıyor. Tekrar kontrol ettiğim zaman 1080i kısmının 1080p olmadığını farkettim. 1080p izleyemiyorum. Sorun ne olabilir, yardım edebilir misiniz?
Bende de çift tuınerlisi var sırf sizin için yaptım kaydetti sorun yok yani ama ben 1080i seyretme taraftarıyım.
Ancak cihaz 1080p yide kaydet yaptığımda kaydediyor.

eduardos

0
Üye
14 Eki 2015
2
0
1
Sorun ne olabilir sizce, benim aldığım 2015 üretimi cihaz, sizin uydu kablonuz tuner 1 girişine mi bağlı yoksa tuner 2 mi?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sorun ne olabilir sizce, benim aldığım 2015 üretimi cihaz, sizin uydu kablonuz tuner 1 girişine mi bağlı yoksa tuner 2 mi?

Merhabalar bu ayarın tuner-1 yada tuner-2 ile bir ilgisi yoktur,yapmanız gereken sadece kumandanın COLOR tuşuna basmak ilgili satırın üstüne gelmek ve OK lemek.( Karşınıza seçenekler çıkacaktır.) Sonrasında çözünürlüğü illaki 1080-P istiyorsanız o şekil yapıp EXİT ile gelen soruya EVET deyip menüden çıkmaktır.

avciali

0
Üye
28 Ağu 2013
40
0
6
Benim cihazımda 5479 yazılımı yüklü ama kanallarda ses kesilmesi oluyor acaba neden olabilir.
kullanıcı ayarlarını fabrika ayarlarına getiriyorum.değişen bir durum yok.
ses kesilmesi devam ediyor.
yardımcı olabilirmisiniz.teşekkürler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Benim cihazımda 5479 yazılımı yüklü ama kanallarda ses kesilmesi oluyor acaba neden olabilir.

İlginç bir durum gerçektende bu yazılımı kullandım kullanalı bende böyle bir sorun hiç görünmedi...Kumandanın COLOR tuşuna basınız karşımıza gelen ekrandan HDMI,S/PDIF yazan yerde Dahili( PCM ) mi yazıyor.( Normali böyle olmalı.) Ayrıca RESİM ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ bölümünde 1080İ olmalı bir bakın bakalım oralarda sizde ne seçili.?

Hector

0
Machina3D VIPClup
18 Eki 2013
29
1
3
Manisa/Şehzadeler

Ses kesilmesi ip tv'ye girince oluyor bende.. Ya da hızlı hızlı kumanda'dan zap yapınca donuyor ses gidiyor.. Bazen kulağı rahatsız eden seslerde geliyor..

Sanırım cihaz resetliyor kendini otomatik, kafası karışıyor olabilir.. Özel server kullanıyorsanız, free serveri kapalı yapın, kanal geçişleri hızlanır..

Cihaza arkadan reset atınca düzeliyor.. O da olmazsa fişi çek, tak..

alt_yil

New member
Üye
27 Ara 2019
1
0
1
Ses kesilmesi ip tv'ye girince oluyor bende.. Ya da hızlı hızlı kumanda'dan zap yapınca donuyor ses gidiyor.. Bazen kulağı rahatsız eden seslerde geliyor..

Sanırım cihaz resetliyor kendini otomatik, kafası karışıyor olabilir.. Özel server kullanıyorsanız, free serveri kapalı yapın, kanal geçişleri hızlanır..

Cihaza arkadan reset atınca düzeliyor.. O da olmazsa fişi çek, tak..

Aynı sorun bende de var. Next 2000 HD internet kullanıyorum. İptv kullanırken sesler karışıyor cart curt etmeye başlıyor. Hiç bir şey anlaşılmıyor. Aynı kanalı pcden ya da mobilden açtığımda sorunsuz çalışıyor. sadece next ile yaşıyorum bu sorunu. yazılım sürümü V1.877(p1.1.2) 05.07.2020

İPTV sağlayıcısı ile görüştüm sıkıntı yok. İnternetim 100mbps çok kuvvetli donma yok. Tv LG sıkıntısı yok.