Neler yeni

15 ilde uygulanacak sokak kısıtlamasının iptal edildiğini açıkladı.

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
4,107
Beğeniler
7,006
Konum
ALMANYA
#1
Son Dakika Haberleri.. Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 ilde uygulanacak sokak kısıtlamasının iptal edildiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında; "Vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti. Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;
"Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi Koronavirüs'ten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı.


"VAKA SAYILARI YENİDEN BİNİ BULDU"
Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık.


"KISITLAMA KARARINI YENİDEN GÖZDEN GEÇİRDİK"
Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.


"VATANDAŞLARIMIZIN SIKINTIYA DÜŞMESİNE GÖNLÜMÜZ RAZI OLMADI"
Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı.


MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK UYARISI
Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, maske-mesafe-temizlik kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum."
 
Son düzenleme:

tomyblack

Well-known member
Üye
Katılım
12 Ağu 2016
Mesajlar
563
Beğeniler
1,138
Konum
France
#2
Bir an once vaka sayilari tamamen azalsada millet bir nefes alsa diye bekliyoruz. Insallah en kisa zamanda her sey normale doner.