Neler yeni

2000 HD-CX Mini Cihazda Kanal Silinmesi Sorunu Yaşayanlar:

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
Katılım
5 Şub 2015
Mesajlar
5,056
Beğeniler
1,046
Konum
İstanbul
#1
Evet sevgili DOSTLARIM eğer bu konuda sorun yaşıyorsanız DOKTOR üstadın verdiği TAVSİYELER aşağıda sıralanmıştır.!

1.Her şeyden önce mümkün olduğunca 2000 HD-CX minix cihazı TV yada diğer elektirikli cihazların ortak olarak kullanıldığı aynı prizlerde KULLANMAMAYA dikkat edelim.! ( Bu durumda bazı faktörler TOPRAKLAMA+ENTERFERANS vs bunun gibi nedenlerle ile diğer cihazlar 2000 HD-CX ile etkileşip hafıza sorunlarına neden olabilmektedir.)

2.Özellikle AKŞAM ları 2000 HD-Cx i sorun yaşanmaması için şu şekilde kapatmamız gerekmektedir.Öncelikle cihazda hangi kanal üzerinde isek ses açma yada kısma tuşunu kullanarak işlem yapıp sonrasında kumandanın STANDYBY tuşundan muhakkak suretle kapatacağız.!

3.YUKARDA yazmış olduğum iki madde uygulanmadan cihazın besleme voltajının kesilmesi ne yazikki zaman zaman cihazda HAFIZA sorunlarına neden olmaktadır.Bunlar yapıldıktan sonra isterseniz cihazı bildiğiniz gibi kapatabilirsiniz.!

4.Ben yıllardır MACHİNA 3D olsun şimdilerde ise 2000 HD kullanıyorum cihazın besleme voltajını hiç bir zaman kesmiyorum.Ve şimdiye kadar kesinlikle bu sorunlada karşılaşmadım.! Bu yazdıklarım 4 nolu madde hariç DOKTOR üstadımızın bu konuda sıkıntı yaşayan kullanıcılarımıza tavsiyeleridir.İster uygularsınız ister kendi bildiğiniz gibi cihazlarınızı kullanırsınız bizim amacımız FORUM olarak sadece son kullanıcılara yardımcı olmaktır... (SEVGİ ve SAYGIYLA.)
 
Son düzenleme: