Neler yeni

Anadolu Ajansı podcast yayınına başladı.

Kaan Sparrow

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
31 Eki 2012
Mesajlar
460
Beğeniler
619
Konum
İstanbul
#1
Anadolu Ajansı podcast yayınına başladı
Anadolu Ajansının 100. Yıl Vizyonu kapsamında hazırlanan sesli yayınlar, podcast mecralarından dinlenebilecek.Ankara

Kuruluşunun 100. yılını kutlamaya hazırlanan ve yaptığı yeniliklerle medya sektörüne öncülük eden Anadolu Ajansı, sesli yayıncılığa başladı.


ANADOLU AJANSI

@anadoluajansi

https://twitter.com/anadoluajansi/status/1225694434819313664

Anadolu Ajansı podcast yayınına başladı

Anadolu Ajansının 100. Yıl Vizyonu kapsamında hazırlanan sesli yayınlar, podcast mecralarından dinlenebilecek http://v.aa.com.tr/172703936

11:15 AM - Feb 7, 2020
Twitter Ads info and privacy

See ANADOLU AJANSI's other Tweets"Anadolu Ajansı Podcast" markası altında ilk podcast yayınına, deneyimli muhabir kadrosu ve uzmanların kaleme aldığı "Analiz" programı ile başlayan Ajans, "60 Saniyede Bugün" ve "Ajans Saati" adıyla diğer program yayınlarına da yakın zamanda başlayacak. Günlük olarak yayımlanan analizlerin önceki bölümlerine de yine "Anadolu Ajansı Podcast" kanalından erişilebiliyor. Podcast yayınları şu anda Türkçe olarak yapılıyor.
Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, SoundCloud ve Castbox uygulamalarında yer alan podcastlar, akıllı telefon ve kişisel bilgisayar üzerinden de ücretsiz olarak dinlenebilecek. Podcast yayınlarına ayrıca, AA web sitesinde "Podcast" bölümünden erişim sağlanabiliyor.
"Pod" (küçük ve basit kapsül) ve "broadcast" (yayın) kelimelerinden oluşan podcast, eğitici dersler, sanatsal performanslar veya haber programları gibi farklı konularda hazırlanan program veya etkinliklerin kaydedilmiş sesli bölümlerini barındıran bir yayın türü olarak tanımlanıyor.
Podcastler, dijital ortamda kullanıcılara herhangi bir zamanda dinleme, küçük boyutlu dosyalar oldukları için kolay ve hızlı indirebilme, amatör içerik üreticiler için bile kolayca yayın yapabilme ve sık sık güncelleyebilme gibi pek çok avantaj sağlıyor.