Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

anlık sinyal yok sorunu

init.b

0
Üye
18 Şub 2015
4
0
1
Cihazımda son 1 haftadır kanallar çok güzel çekerken arada yayın gidiyor ve sinyal yok diyor. Uyducu getirdim çanak ayarını yeniden yaptı lnb değiştirdi. Düzeldi gibi ama 1 saat sonra fln tekrar başladı.
Dikkatimi çeken şey kumanda alıcısındaki yeşil ışıkta sönüp yanıyor bu sinyal yok uyarısında acaba sorun cihazda mı? Daha önce benzer bi olayla karşılaşan var mı merak ediyorum.

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,012
12,264
113
ALMANYA
Cihazımda son 1 haftadır kanallar çok güzel çekerken arada yayın gidiyor ve sinyal yok diyor. Uyducu getirdim çanak ayarını yeniden yaptı lnb değiştirdi. Düzeldi gibi ama 1 saat sonra fln tekrar başladı.
Dikkatimi çeken şey kumanda alıcısındaki yeşil ışıkta sönüp yanıyor bu sinyal yok uyarısında acaba sorun cihazda mı? Daha önce benzer bi olayla karşılaşan var mı merak ediyorum.

Lnb ve cihaza giren kablo uclarin konturol edin.

Son düzenleme:

init.b

0
Üye
18 Şub 2015
4
0
1

Eyvallah hocam yeniden usta çağırıp komple kablo vs değiştirmeyi düşünüyorum. Konuyu açma amacım cihaz ile mi yoksa çanak ve uzantıları ile ilgili bi sorun mu emin olmak istedim.
gidip gelmese sorun değil tam bozulsa bozuldu diyeceğim :D usta çağırdım geçen gün o zaman da güzel çekmeye başladı lnbden olabilir dedi değiştirdik adam gitti 1 saat sonra yine aynı sorunun nerede olduğunu bulmak sıkıntı :)

Son düzenleme:

init.b

0
Üye
18 Şub 2015
4
0
1
cihazin modeli ne amigoysa hic ugrasma bendede ayni sorun var

Cihazın modeli hd cool hocam. trt hariç bütün kanallar gidiyor arada sizde de öyle mi? hotbirdte sıkıntı yok ama. Lnb değiştirdim ama kablolar fln da eskimiştir sanırım artık baya oldu ondan olabileceğini düşünüyorum.

init.b

0
Üye
18 Şub 2015
4
0
1
Bu arada uzun süredir foruma giremiyordum sorunumun sebebi diseqc switchmiş değiştirince sorunum çözüldü.