Neler yeni

Apple CarPlay Google Haritalar desteğine kavuştu

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,649
Beğeniler
3,506
Konum
ALMANYA
#1
Merakla beklenen Google Haritalar desteği iOS 12 ile Apple CarPlay uygulamasına geldi.

Uzun süredir beklenen ve özellikle otomobilinde iPhone kullanıp CarPlay üzerinden Google Haritalar hizmetine erişmek isteyenlere müjde verelim. Dün akşam saatlerinde duyurulan iOS 12 ile beraber bu yeni özellik de kullanıma sunuldu.
Apple CarPlay Google Haritalar desteğine kavuştu

Otomobilinde iPhone telefonunda Google Haritalar kullanmak isteyenlerin hayalleri yeni işletim sistemi ile gerçek oluyor. Bunun için iOS işletim sistemi yüklü telefonunuzda Google Haritalar'ın 5.0 sürümünü kullanmanız gerekiyor. Google Haritalar sürümünü kontrol ederek gerekli güncellemeleri yaptığınızda yeni servisten yararlanabiliyorsunuz.

Bugüne kadar sadece Apple Haritalar hizmetini destekleyen CarPlay, yeni güncelleme ile artık Google Haritalar'ı kullanmaya izin veriyor. Bu özelliğin geleceği Apple tarafından daha önce açıklanmıştı. Ancak iOS 12 resmi olarak kullanıma sunulmadan önce son kullanıcılar tarafından denenmemişti. Eğer siz de Google HaritalarCarPlay üzerinden kullanmak istiyorsanız telefonunuzu iOS 12'ye güncelledikten sonra Google Haritalar sürümünü de kontrol etmeyi unutmayın.