Neler yeni

Apple'da büyük şok ! Yeni iPhonelar toplatılabilir

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,594
Beğeniler
2,926
Konum
ALMANYA
#1

Apple'ın yeni iPhone modelleri XS ve XS Max'in yaygın bir biçimde şarj olma sorunu yaşadığı belirtildi. Forbes dergisi, telefonların toplatılabileceğini yazdı.

Gazete Duvar'ın Amerikan teknoloji sitelerindeki haberlerden aktardığına göre; cihaz şarja takıldığı sırada ekran kapalıysa, yani telefon standby modundaysa, şarj aleti devreye girmiyor. Bazı kullanıcılar telefonlarının şarj olmaya başlaması için ekrana dokunmak zorunda kaldıklarını, bazıları da şarj kablosunu çıkarıp tekrar takmak zorunda kaldıklarını aktardı. Bazı kullanıcılar ise telefonun şarja takıldığında kitlendiğini anlattı.

Popüler YouTube kanalı Unbox Therapy de, bu sorunu bir videoyla ele aldı. Videoda, denenen iki iPhone XS ve üç iPhone XS Max modeli şarj aletini görmedi ve şarj olmaya başlamadı. Sorunun çok sayıda forumda da paylaşıldığı belirtiliyor.

Kullanıcılar birbirlerine Apple'a başvurmayı tavsiye ederken, bazıları benzer sorunları daha eski iPhone modelleri ve iPad'lerde de yaşadıklarını, bir güncelleme ile çözülebileceğini yazdı. Forbes dergisi ise bu durumun " iPhone XS ve XS Max'lerin toplatılmasını gerektirecek kadar temel bir sorun olduğunu" yazdı.

Apple'ın 12 Eylül'de tanıttığı yeni iPhone modelleri yüksek fiyatlarıyla dikkat çekmişti. iPhone XS Max'in Türkiye'deki başlangıç fiyatının 10 bin TL'yi aşmasına kesin gözüyle bakılıyordu.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,594
Beğeniler
2,926
Konum
ALMANYA
#2
Apple, iPhone Şarj Problemi İçin Harekete Geçti


Apple, yeni iPhone'ların başına bela olan şarj problemine kalıcı bir çözüm geliştirmek için kolları sıvadı!

Apple görünüşe bakılırsa yeni telefon modellerini alan kullanıcıların yaşadıkları şarj problemleri ile ilgili şikayetlerini duydu ve harekete geçti. Yeni gelen iOS 12 Beta 2 sürümünde yeni emojilerden fazlası var.

Eğer problemden haberdar değilseniz, son zamanlarda bazı iPhone XS ve iPhone XS Max cihazlarının şarja takıldıklarında şarja otomatik olarak başlamadıklarını hatırlatalım. Telefonlarda bulunan bir hata, uyku modunda iken cihazın şarj olmasına engel oluyor. İlginç olan durum ise şarja taktıktan sonra iPhone'unuzu elinizle uyandırmanız halinde şarj işleminin derhal başlıyor olması.

İLGİLİ HABER iOS 12'nin 9 yeni özelliği!
Basit bir çözüme sahip olmakla birlikte sinir bozucu olan bu hata, kısa sürede tepki topladı. İyi haber ise Apple'dan geldi: Apple, bu geçici çözümün yerini alacak kalıcı bir hata düzeltme üzerinde çalışıyor.

Ancak şu an için düzeltme sadece iOS 12 Beta 2 sürümünde bulunuyor. Apple'ın yeni özellikleri ve hata düzeltmelerini iyice test etmeden Beta sürümüne dahil etmediği bilinen bir durum. Bu yüzden yeni emojilerle birlikte şarj problemine gelecek kalıcı çözüm için uzun süre beklemek gerekmeyeceğini söylemek mümkün. Şimdilik yeni iPhone kullanıcılarının çözüm gelene kadar bu yazılım hatası ile yaşamaya devam etmeleri gerekecek.