Neler yeni

Arnix Fiber İp Tv Destek

Kaan Sparrow

Özel Üye
Özel Üye
Bu cihazı netten inceledim,
izlediğim kadarı ile ben cihazı beğendim,
İp tv performansı nasıl?
4K yayın performansı nasıl?
Cihazın kendi uygulamaları nasıl?
Vs vs kullanan arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinirim.
Asıl sorum şu,
Arnix 4K Fiber İp Tv mi
Next 2000HD internet makina mı?
Saygılar...

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
Bu cihazı netten inceledim,
izlediğim kadarı ile ben cihazı beğendim,
İp tv performansı nasıl?
4K yayın performansı nasıl?
Cihazın kendi uygulamaları nasıl?
Vs vs kullanan arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinirim.
Asıl sorum şu,
Arnix 4K Fiber İp Tv mi
Next 2000HD internet makina mı?
Saygılar...
Sevgili kardeşim cihaz gerçekten harika kullanımı gayet kolay anlaşılır bir menüye sahip.Linux tabanlı olması zaten başlı başına bir avantaj gelelim sorularına...İp TV performansı 2000 HD ye 10 çeker heleki Stalker olayına zaten bitersiniz.Cihaz 4 K falan değil bunu açık açık belirtmek isterim.Kutuda böyle bir şey yazıyor ama yanlış bir bilgilendirme.Sadece Arnix değil + Hiremco + SX 88 + U2C vede diğer emsalleri hiç birinde bu olay yok.Ama cihazda multistream vede Hevc 265 desteği var. Mukemmel çalışıyor gerek uydu kısmında bu gerek ip TV de bu kodecte hiç bir sıkıntı yok.Kafana takılan bir şey olursa yaz cekinme kardesim.Yani olayın özü kesinlikle Arnix derim..

Kaan Sparrow

Özel Üye
Özel Üye
Eyvallah üstadım çok teşekkür ederim,
Benim için 4K önemli değil, cihazı sadece iptv için istiyorum bile diyebilirim.
Tek çekincem kablosuz bağlantı, pc de kablolu 47mb görüyorum, tv nin olduğu odada 24-25mb telefon ile ulaştığım hız, pc de simple tv ile h265 lerde bile sorun yaşamıyorum, cihaz ile uyumlu aparatın alıcısı umarım iyidir?

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
Sevgili kardeşim takdir edersiniz ki kablolu bağlantı ile wifi bağlantısı arasında dünya kadar fark vardır.Netin kaynağında 47 görüp diğer odada 25 lere düşmesi yayın izlemede ne gibi bir etki yaratır ben bunu bilemem.Ancak kullanmaya başlayınca durum anlaşılır.Ralink 5370 cip kullanıyor sanırım wifide cihaz.Bu konuda ancak bu kadar yardımcı olabilirim kardesim...

ahmtorn

Member
Üye
Uydu olayında görüntü kalitesinde next 2000 ile hiç bir cihaz yarışamaz sanırım farkı h 265 codek

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
Uydu olayında görüntü kalitesinde next 2000 ile hiç bir cihaz yarışamaz sanırım farkı h 265 codek
Görüntü olayında herkesin düşüncesi farklıdır bence bunu yazarken tüm cihazları kullanıp ona göre yorum yapmak daha doğru olur. Simdi gerek MACHİNA 3 d gereksede 2000 HD vede Cx kullanan biri olarak diyiromki görüntü gerek Arnix te gerek hiremcoda aynı hiç bir fark yok.Sadece yapılması gereken renk ayarlarında ufak bir değişiklik.Ayrica bu cihazda Turkvod gibi uygulamalar var yani sadece olay 265 olayı değil.Cok kısa bir zamanda zaten bazı çalışmalar yapıp koyacağız foruma sizde o zaman farkları anlayacaksınız..

esr80

Member
Üye
Selamlar öncelikle bu cihaz ile ilgili bölüm hayırlı olsun isabet olmuş,,,Bu cihazın veya Hiremco cihazın yakın zamanda 4K kanalları açma özellikleri olan modelinin çıkma olasılığı nedir acaba sayın haydar1966 hocam

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
Selamlar öncelikle bu cihaz ile ilgili bölüm hayırlı olsun isabet olmuş,,,Bu cihazın veya Hiremco cihazın yakın zamanda 4K kanalları açma özellikleri olan modelinin çıkma olasılığı nedir acaba sayın haydar1966 hocam
Sevgili kardeşim bu hususta bizde firmalara bir kaç kez sorduk ancak maalesef şimdilik böyle bir bir projemiz yok dediler.Sağda solda bir şeyler duyuyoruz ancak bunlara itibar etmemekte fayda var...

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
Hocam hiremco nun da aynı modelı var ikisi arasında fark varmı yoksa eğer hiremcıo almak daha mantıklı mı hem bilinmiş var ka hem servis hem yazılım olarak
Sevgili kardeşim her iki cihazda aynıdır her şeyi ile birebir olup sadece yazılımlar farklıdır.Servis konusunda hiç bir sıkıntı olmaz merak etmeyin.Hiremco Arnixse göre bir miktar daha ucuza satılıyor karar elbette sizindir...

Musa24

Özel Üye
Özel Üye
Haydar1966 hocam, cihazı yeğenime aldık kurulum yaptık, next 2600 diseqc motora bagladığımızda cihaz kendini resetliyor, onun dışında hiç bir sorun yok, diseqc motorla kullanan varmı, varsa buna benzer sorun ve çözümüyle ilgili yardımlarınızı bekliyoruz, saygılar.

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
Öncelikle hayırlı olsun kardeşim güle güle kullanın benim bu konuda bir malumatim yok.Ama forumdan @collo kardesimde bu cihazdan var vede sanırsam motorla kullanıyor.İsterseniz kendisine yazın bir sorun derim...

Musa24

Özel Üye
Özel Üye
Arkadaşlar kısaca bir iki deneyimimi paylaşmak istedim
Yazılım güncelleme için Menü/Kurulum/Yazılım güncelleme Kilit menüsü 0000 /yükseltme yöntemi internetten güncelleme Url satırına ''http:// xopen.cc '' yazdıktan sonra internetten en son sürümünü indirip kurdum. Yazılım sonrası Media menüsü çok zengin bir hale geldi.
Benim diseqc motor kullanımıyla ilgili sorun yaşadım, motorun baglı oldugu kabloyu takınca direkt cihaz reset atıyordu. Onuda üstündeki elektrik adaptörünün zayıf olabileceği kanaatiyle eski next mavi cihazımın adaptörünün daha güçlü olabileceği düsünerek denemek istedim. Umduğum gibi oldu Adaptör değişiminden sonra cihaz 10 numara oldu. umarım işinize yarayacak bilgiler olur. saygılar

hkoçal

New member
Üye
İyi günler Haydar1966 üstat. Ben de bu cihazdan aldım. Cihaz gayet güzel yeterli, kullanımı kolay. Stalker uygulaması çok iyi. Cihaz, hangi wifi adaptörünü destekliyor, tangberg şifreleme sistemini çözüyor mu acaba. Cam bölümünde bis ve powervu şifreleme sistem keyleri var internetten güncellemesi de var. Tangberg yok ya da ben bulamadım. 53 70 ve 76 01 cipli iki wifi adaptörle internete bağlanmaya çalıştım başarılı olamadım. ip tv bölümünde +18 uygulamalardan birini açmıyor. Çalışma mı var dns mi değiştirmemiz gerekiyor. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme: