Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Arnix Fiber vs GT Turbo vs 2000HD

snbsbrk

Member
Üye
16 Ağu 2019
50
16
8
Merhabalar,

Fiyat bandı olarak birbirinin dengi ve rakip olan bu cihazlar için genel bir konu altında inceleme ve kullanım memnuniyetleri hakkında bilgi oluşması yararlı olacaktır diye düşündüm.
300-400₺ bandında bir bütçeye sahip kullanıcı bu modeller arasında esasında kalıyor ama gerçekten neye göre karar vermeli, hangisi daha iyidir konusunda net cevaplara ulaşamıyor.

Aşağıdaki ana maddeler benim ilk etapta aklıma gelenler, bu konularda ürünü kullanan kişiler net somut deneyimlerini yazarlarsa yardımcı olmuş olurlar.

Teknik özellik (işlemci - ram - tuner)
Menü kullanışlılığı (renkler - kullanım - kanal taşıma vb.)
Sistem arayüzünün akıcılığı (donma, kilitlenme vb.)
Isınma durumu ve performansa etkisi
Uydu yayınlarında görüntü kalitesi
Uydu kanal geçiş hızı
Yazılım desteği (gerçekten sorunlara çözüm bulunuyor mu)
Malzeme kalitesi (özellikle kumanda)
IPTV performansı ve uygulamaları (xtream - stalker vb.)
Ücretsiz sunulan hizmetler ve süreleri (ulusal kanalların iptv olarak verilmesi vb.)
Ek uygulamalar ve içerikler ile birlikte performansları (vod-turkvod vb.uygulamalar sadece kağıt üstünde mi)

Son düzenleme:

ixir44

0
Üye
8 Kas 2016
128
37
28
next 2000 hd mini machine de İPTV de ücretsiz ve süresiz ulusan kanallar ve +18 ler var
arnix fiber ve hiremco gt turbo da İPTV de ücretsiz ve süresiz ulusan kanallar ve +18 lerde 1 yıl süre sınırlaması var süresiz değil

snbsbrk

Member
Üye
16 Ağu 2019
50
16
8
Bende de 2000HD vardı açıkçası performans olarak memnundum. TV8 de sadece yaşadığım 1-2snlik görüntü donması (cihazdan mıdır emin değilim) dışında iptv performansı, uydu kanal geçiş hızı, menü kullanışlılığı açısından tatmin edici bir cihaz, ancak h265 desteği olmaması eksi yönü ve diğer cihazlarda bulunan turkvod benzeri uygulamalarda olsaydı fena olmazdı.

memoli1478

0
Üye
29 Nis 2013
113
288
63
arnix fiber iptv cihazda süreler sınırsızdır
arnix team içerikleri diyer modellere kat kat fazladır
oscam ise ayrı bir özelliktir server sınırsızdır cihazda multistream tuner mevcuttur
görüntü kalitesi diyer modellere 4 kat daha iyidir free tv üzerinden 4k yayın ve 8 k içerik veren tek modeldir
turk vod mevcuttur onun dışında tum filim sitelerinin modullerini barındırmaktadır cihaza cep tel tablet pc heryerden bağlanabilme server ekleyebilme onun dışında cihazı programsız telefon ve pcden kumanda menüsünden yönetme özelliği var arnix teamda server oscam versyon ip içerikleri icon default sistemler ve daha bir sürü yükleme seçenekleri mevcuttur oscam ile kısa bir örnek verecem mesela bir şifreleme sistemi çıktı elinizde ke_y var
bunu oscam ke_ bölümüne girdiğinizde diğer cihazlar gibi emu yazılım beklemeden direk açar sınırsız hem webten hemde manuel server ekleme özelliği mevcuttur yaz yaz bitmez kullandığınız zaman farkına varırsınız
iyice araştırın derim

Son düzenleme:

snbsbrk

Member
Üye
16 Ağu 2019
50
16
8
oscam ise ayrı bir özelliktir server sınırsızdır cihazda multistream tuner mevcuttur
görüntü kalitesi diyer modellere 4 kat daha iyidir free tv üzerinden 4k yayın ve 8 k içerik veren tek modeldir
turk vod mevcuttur onun dışında tum filim sitelerinin modullerini barındırmaktadır cihaza cep tel tablet pc heryerden bağlanabilme server ekleyebilme onun dışında cihazı programsız telefon ve pcden kumanda menüsünden yönetme özelliği var arnix teamda server oscam versyon ip içerikleri icon default sistemler ve daha bir sürü yükleme seçenekleri mevcuttur oscam ile kısa bir örnek verecem mesela bir şifreleme sistemi çıktı elinizde ke_y var
bunu oscam ke_ bölümüne girdiğinizde diğer cihazlar gibi emu yazılım beklemeden direk açar sınırsız hem webten hemde manuel server ekleme özelliği mevcuttur yaz yaz bitmez kullandığınız zaman farkına varırsınız
iyice araştırın derim

Aslında önemli özelliklere değinmişsiniz, şahsen benim için görüntü kalitesi keskinlik ve renk doygunluğu ile birlikte uydu kanal geçiş hızı birde iptv performansı önemlidir. Bunların dışındakiler destekleyici olur benim için. 2000HD sattım yeni bir cihaz alacağım açıkçası vu+ uno 4k se bile baktım uçuk fiyat çok mu lazım bilemedim şimdide arnix gt turbo ve nextin yeni modeli 2071 arasındayım.

snbsbrk

Member
Üye
16 Ağu 2019
50
16
8
iyice araştırın derim
Arnix te yeni bir model değil sanırım, yeni olmamasını şu açıdan düşünüyorum kronik sorunları olsa forumlarda boy boy yazılırdı.