Neler yeni

ARNiX FİBERDE OSCAM PANEL DEĞİŞTİRME

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
ADIM 1: En son sürüm OSCAM-GX dosyanızı PC nize indirip ZİP ten çıkarıyoruz bu dosya aynı türdeki tüm cihazlara uyar.( Hiremco+Arnix Vs )( PC bağlantılı anlatımdır Cihazda CAM AYARLARI menüsünde OSCAM seçili olarak farzedip ona göre anlatmaya başlıyorum.)

EN STABİL SÜRÜM: oscam-gx_11532-r797.zip dosyasını indir - download

(Verilen versiyonlar kontrol edilip güncellenecektir şu an için stabil olarak çalışan en iyi sürüm budur )

ADIM 2: FLASH-FXP programını çalıştırıyoruz sonra uydu kumandanızın İNFO tuşuna basarak karsımıza gelen IP versiyon karşısında yazan 192.168..... devam eden adresi giriyoruz. ( KULLANICI ADI:root----PAROLA:dreambox ) Bağlan üzerine gelip OK liyoruz.

ADIM 3:Arkadaşlar aşağıdaki resimdeki gibi karşımıza pencere gelecektir Home+Gx + sonrasında bu resimdeki adımları izliyoruz eğer bu seçenek çıkmaz ise resimdeki direkt çıkarsa şekilde aynen devam ediyoruz.

ADIM:4 Çift tıklıyoruz

ADIM 5: Karşımıza bu ekran geliyor buraya bir şey yapmadan 6 nolu adıma geçiyoruz.

ADIM 6: Okla işaretli SOL taraftaki dosyayı resimde görülen en üst seçenekle SAĞ taraf için aktar diyoruz eğer soru gelirse üzerine aktar diyoruz.

ADIM 7:Aktarmadan sonra sağ tıklıyoruz ve alttaki ekrana geliyoruz ve tıklıyoruz.

ADIM 8:

ADIM 9: Pc nizin tarayıcısına cihazdaki ıp adresini yazıyoruz karşımıza gelen pencereden versiyon olana gelip tıklıyoruz

ADIM 10: Ve şimdi artık cihazımızda son versiyon OSCAM.

KOLAY GELSİN İYİ KULLANIMLAR...

ÖNEMLİ NOT:Konunun ilk mesajında anlatılan USB ile yükleme yöntemi ben bu çalışmayı yaptıktan sonra çıkmıştır.İsteyen istediği gibi gönlüne göre yükleme yapabilir.

ADIM 1: En son sürüm OSCAM-GX dosyanızı PC nize indirip ZİP ten çıkarıyoruz bu dosya aynı türdeki tüm cihazlara uyar.( Octagon sx88+Hiremco+Arnix Vs )( PC bağlantılı anlatımdır ilk mesajda USB ile ayrıca anlatım yapılmıştır isteyen istediği gibi yükleyebilir.Cihazda CAM AYARLARI menüsünde OSCAM seçili olarak farzedip ona göre anlatmaya başlıyorum.)

http://*******/satforum/images/smilies/hah.gif oscam-gx_11532-r797.zip dosyasını indir - download (Verilen versiyonlar kontrol edilip güncellenecektir şu an cihazlarında V-82 yüklü olanların yüklemesine gerek yoktur.!

ADIM 2: FLASH-FXP programını çalıştırıyoruz sonra uydu kumandanızın İNFO tuşuna basarak karsımıza gelen IP versiyon karşısında yazan 192.168..... devam eden adresi giriyoruz. ( KULLANICI ADI:root----PAROLA:dreambox ) Bağlan üzerine gelip OK liyoruz.

ADIM 3:Arkadaşlar aşağıdaki resimdeki gibi karşımıza pencere gelecektir Home+Gx + sonrasında bu resimdeki adımları izliyoruz eğer bu seçenek çıkmaz ise resimdeki direkt çıkarsa şekilde aynen devam ediyoruz.

ADIM:4 Çift tıklıyoruz

ADIM 5: Karşımıza bu ekran geliyor buraya bir şey yapmadan 6 nolu adıma geçiyoruz.

ADIM 6: Okla işaretli SOL taraftaki dosyayı resimde görülen en üst seçenekle SAĞ taraf için aktar diyoruz eğer soru gelirse üzerine aktar diyoruz.

ADIM 7:Aktarmadan sonra sağ tıklıyoruz ve alttaki ekrana geliyoruz ve tıklıyoruz.

ADIM 8:

ADIM 9: Pc nizin tarayıcısına cihazdaki ıp adresini yazıyoruz karşımıza gelen pencereden versiyon olana gelip tıklıyoruz

ADIM 10: Ve şimdi artık cihazımızda son versiyon OSCAM.

KOLAY GELSİN İYİ KULLANIMLAR...