Neler yeni

Astra 4A(5E) merkezli çanak ile Astra (19.2) izlenebilir mi?

Guneyli93

New member
Üye
Elimde boşta bir lnb var. Çoklu lnb tutucu aparatla astra(19.2) izleyebilir miyim?

Şu an çanak astra 4a (5E) ya ayarlı. Çanak anteni 2-3 saatlik uğraşla kendim ayarladım ve bozmak istemiyorum(Malum belgesel kanalları var).

Haydar ustamın bir yazısını gördüm. Hotbird merkezli astra-hotbird-sirius olarak bu sistemi yapmış. Sirius merkezli yapılabilir mi? "merkezli derken Astra(5E) lnbsi tabikide en uçta olacak tabiki teoride"

okayeg

Member
Üye
Elimde boşta bir lnb var. Çoklu lnb tutucu aparatla astra(19.2) izleyebilir miyim?

Şu an çanak astra 4a (5E) ya ayarlı. Çanak anteni 2-3 saatlik uğraşla kendim ayarladım ve bozmak istemiyorum(Malum belgesel kanalları var).

Haydar ustamın bir yazısını gördüm. Hotbird merkezli astra-hotbird-sirius olarak bu sistemi yapmış. Sirius merkezli yapılabilir mi? "merkezli derken Astra(5E) lnbsi tabikide en uçta olacak tabiki teoride"
Bende hotbird merkezli Siriüs 9 derece astra 19 ve astra 23 uyduları var. Çanak 90lik yer Manisa. Bence 120 ilk çanakla dediğim gibi sen de yapabilirsin

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin

Selamlar kardeşim size yardımcı olabilmem için konum olarak Türkiye'nin neresinde ikamet ettiğinizi yazmamışsınız.! Astra 19* ne yazikki bazı yerlerden alınamamaktadır...

Guneyli93

New member
Üye
Aydın - europe kapsama alanına giriyorum galiba.
Sat-frq 75lik çanak yeter diyor.