Neler yeni

Asus'un Gerçek Zamanlı Sağlık Verileri Sunan Yeni Akıllı Saati: VivoWatch BP

collo1

Moderator
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
4,685
Beğeniler
10,238
Konum
ALMANYA
#1
Asus'un yeni akıllı saati olan VivoWatch BP, 28 günlük pil ömrü ve gerçek zamanlı sağlık verileri ile fiyatına göre son derece üst düzey özellikler sunuyor.

Tayvan €™ın başkenti olan Taipei €™nin ev sahipliği yaptığı Computex 2018, adeta Asus €™un gövde gösterisine sahne oluyor. Şirketin bu dev etkinlikte tanıttığı bir diğer ürün de içerisinde dahili EKG ve PPG sensörleri bulunan yeni akıllı saati VivoWatch BP oldu.

ASUS HealthAI teknolojisi sayesinde kullanıcıların diledikleri her an kan basıncı ve sağlık istatistiklerini görüntüleyebilmesini sağlayan VivoWatch BP, 15 saniyede gerçek zamanlı kan basıncı ölçümü vadediyorAsus un açıklamasına göre VivoWatch BP €™nin yapımında medikal kalitede malzemeler kullanıldı. Buna rağmen akıllı saat, bileğe bağlanan standart kan basıncı monitörlerinden %70 daha küçük bir boyutta ve %50 daha hafif.

Yine şirketin açıklamasına göre VivoWatch BP, €˜normal bir kullanımda 28 gün gibi uzun bir şarj ömrü sunuyor. Bu da VivoWatch BP €™nin standart VivoWatch €™tan 2 kat daha fazla şarj ömrüne sahip olduğu anlamına geliyor.

Suya ve toza karşı dayanıklılığını IP67 sertifikası ile kanıtlayan akıllı saat, güç tasarruflu bir mikro kontrol ünitesine ve yüksek yansıtma özelliğine sahip renkli LCD bir ekrana sahip. Ayrıca dahili GPS sayesinde aile üyeleriniz ile konumunuzu paylaşabilirsiniz.