Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

bilinmeyan kaynakları acma güvenlimi

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
merhaba arkadaşlar pihilps android tv var apk dosyası dışarıdan yüklenmiyordu araştımma sonucunda prg sayesinde bilinmeyen kaynakları acma ve kapama uygulamasına ulaştım ac diyince uyarı veriyor cıhazınaza ulaşıla bilir diye tamam dersem tv zarar görürmü telefonlarda sistemi geri yüklersin düzeliyor ama android tv sistemi geri yükle yok ne dersiniz yüklemem gereken apk dosyaları var google playda yok bu uygulamalar bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim teşekkür ederim

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
merhaba arkadaşlar pihilps android tv var apk dosyası dışarıdan yüklenmiyordu araştımma sonucunda prg sayesinde bilinmeyen kaynakları acma ve kapama uygulamasına ulaştım ac diyince uyarı veriyor cıhazınaza ulaşıla bilir diye tamam dersem tv zarar görürmü telefonlarda sistemi geri yüklersin düzeliyor ama android tv sistemi geri yükle yok ne dersiniz yüklemem gereken apk dosyaları var google playda yok bu uygulamalar bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim teşekkür ederim

Bunu Philips yetkili servisine sormanız çok daha isabetli olacaktır.

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
merhaba haydar bey nasılsınız dün pihilps tüketici müşteri hizmetlerini aradım onlarda bilmiyorlar sordum onlarda bilemeyiz dediler güvenli uygulama bulman lazım dediler belki harici uygulama yükleyen arkadaşlar vardır apk yüklemiştir sorun olmamıştır diye yazar diye konu actım

osmanke

0
Üye
11 Ara 2011
1,344
1,821
113
59
İstanbul
iyi geceler güvenay1966 sorun olacağını sanmıyorum bende tv değil ama android box var örneğin kodi ve turkvod uygulamalarında bu bilinmeyen kaynakları açmassan istediğin ve aradığın uygulamaları yüklemiyor ben uzun yıllardır kullanıyorum herhangi bir sorun olduğunu görmedim ne kadar derseniz en az on yıldır kullanıyorum sizinde dediğiniz gibi bir uygulama yüklemek istediğinizde uyarı veriyor ama herhangi bir sorun yok eğer kaptmak isterseniz tekrar aynı yere girip oradaki zaten bir buton gibidir açar ve kapatırsınız üzerine tıklayarak saygılar.

Levo67

0
Üye
1 May 2018
86
68
18
Bilinmeyen uygulamalar,Google tarafından tanınmayan herhangi bir kişi veya bir kurum tarafından yapılıp,Googledan lisans almamış uygulamalardır.Google Protect tarafından da tarama yapılmadığından herhangi bir trojan veya virüs veya işlemciyi hafızayı zorlayan parçacıklar taşıyabilirler.Bu nedenle riske girmek kendimize kalmış birşeydir.Ayrıca kırılmış bazı uygulamalar da google tarafından onaylanmadığı için bu uygulamalar da aynı kapsamda değerlendirilir ve uyarı verir.Ben kendim riske girdim bu zamana kadar bir zarar gelmedi.Ama zararlı yazılım yok mudur?hem de binlerce.En iyisi sadece bu uygulamaya onay ver seçeneğini seçin,Bilinmeyen uygulamalara izin kapalı kalsın.Ayrıca Android Tv lerin de resetlenmesi mümkündür.
Android yazılımı Google ait bir yazılımdır.Açık kaynak kodludur,Herkes geliştirebilir ancak lisans Google'undur.
Google play Storenin devamlı update yapmasındaki nedenlerden birisi de uygulamalara dışarıdan erişilip değiştirilmesi ve güvensiz hale gelmesidir.

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim sadece mozillayı yükledim her yazılım yüklenmiyor zaten paket ayrıştılmadı diyor yüklenmiyor saygılarımla