Neler yeni

Chrome'dan Bir Sekme Daha

kaptan-8

Moderator
Moderator
Katılım
10 Ocak 2018
Mesajlar
5,606
Beğeniler
5,429
Konum
Adana
#1
Chrome'dan, Çok Sayıda Sekme ile Çalışanları Sevindirecek Bir Yenilik Daha
Yeni Chrome güncellemesi, popüler web tarayıcısına uzun zamandır beklenen yeni bir özelliği daha ekliyor. Özellikle çok sayıda sekme açarak çalışan kullanıcıların yüzü, bu yeni özellikle gülecek.
Google şimdi de belirli bir sekmeye gitmeyi kolaylaştıran yeni bir özelliği test ediyor. Bu yeni özellik sayesinde, açık sekmelerde arama yeteneğinden yararlanmak için bir eklenti yüklemek zorunda kalmayacaksınız. Şu anda sekmeler içinde arama sadece Chrome Canary for Windows için geçerli, ancak kurulum sırasında aktif olarak gelmiyor. Aktif hale getirildiğinde sekme çubuğunun sağında, + işaretinin yanında yeni bir düğme beliriyor.
Bu düğmeye tıkladığınızda bir arama menüsü açılıyor ve arama terimini yazdıkça, bu terimin yer aldığı sekmelerin listesi geliyor. Bu özelliğe klavye ile ulaşmak için ise [Ctrl]+[Shift]+[A] kısayolunu kullanmak gerekiyor.
Şu anda bu özellik Chrome'un Canary sürümü için geçerli. Henüz resmileşmediği için kararsız olma ihtimali olan bu güncellemeyi buradan indirip şimdiden test edebilirsiniz.
Sekme arama özelliğini aktif hale getirmek için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor:
  1. Chrome masaüstü kısayoluna sağ tıklayın ve Özellikler'i seçin.
  2. Hedef alanına tıklayın ve bir boşluk ve ardından -enable-features=TabSearch yazın
  3. Uygula düğmesine basın, ardından yönetici erişimi sağlamanız istenirse Devam'ı tıklayın.
  4. Tamam'ı tıkladıktan sonra artık masaüstü simgesinden Chrome'u başlattığınızda ve sekme arama özelliğini kullanabileceksiniz.
chip.com.tr