Neler yeni

[Çözüm] Cep Telefonu Televizyona Nasıl Bağlanır?

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,533
Beğeniler
130
#1

[h=2]Akıllı telefonunuzun ekran içeriğini televizyonunuza kolayca nasıl aktarabileceğinizi açıklıyoruz.[/h]Akıllı telefonlar, kablo karmaşasıyla uğraşmadan kolayca ve hesaplı bir şekilde televizyonunuza bağlanabilir. Android, iOS ve Windows Phone için pratik TV çözümlerini anlatıyoruz.
[h=3]iPhone ile TV bağlantısı[/h]iPhone kullanıcıları için TV bağlantısının en kolay yolu Apple TV (4. nesil). Bu kutu, iPhone veya iPad cihazına kablosuz bir bağlantı kuruyor ve ekran ve ses sinyallerini HDMI üzerinden televizyona iletiyor. Apple TV’nin kullanımı basit ve pratik ek fonksiyonlar da sunuyor. Ayrıca iTunes ve App Store entegrasyonu da var. Plex gibi bir uygulamayla NAS diskindeki dosyaları da oynatabilirsiniz.
[h=3]Android telefonunuzu TV’ye bağlayın[/h]Android kullanıcıları için en pratik çözüm Google Chromecast 2 veya 4K streaming desteğine sahip olan yeni Chromecast Ultra. Chromecast değişik kaynaklardan yaygın olarak kullanılan medya dosyalarını destekliyor. Böylece eski bir televizyonu bile Youtube desteği olan bir Smart TV’ye dönüştürebilirsiniz.
[h=3]Kablosuz olarak veya HDMI ile[/h]TV bağlantısı çoğunlukla ek bir cihaz kullanmadan da mümkün. Televizyonunuzda Smart TV özelliği varsa ve yerel ağa bağlıysa, çoğu Android telefonu ve bazı Windows Phone cihazlarını kablosuz olarak Miracast veya DLNA standartları ile bağlayabilirsiniz.
Alternatif olarak ekran içeriklerini HDMI üzerinden transfer eden adaptör kablolarıyla da TV çıkışı sağlayabilirsiniz. Bu, biraz daha zahmetli bir çözüm. MHL veya Slimport standardıyla USB to HDMI desteğine sahip bir cep telefonu gerektiriyor, ancak eski televizyonlarda da işe yarıyor.