Neler yeni

[Çözüm] iPhone’da Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
101
#1

iPhone telefonlarda uygulama olmadan numara engelleme için rehberimizden yararlanabilir, isim ya da numaralar tarafından rahatsız edilmekten kurtulabilirsiniz…

Günümüzde sayısız telefon araması ve mesajı ile istemediğimiz, izin vermediğimiz kişilerden gelen reklamlara maruz kalıyoruz. Taciz seviyesine ulaşan aramalar ve mesajları engellemek aslında çok basit ancak pek çok kullanıcı arayan numara engelleme işlemini ya bilmiyor ya da üşeniyor.
iPhone’larda istediğiniz herhangi bir kişi ismine ya da numaraya tıkladığınızda alt seçenekler arasında “Bu Arayanı Engelle” ibaresi yer alıyor. Böylece istediğiniz kişileri engelleyebilir ve size ulaşılmasını önleyebilirsiniz.
Bu düğmeye tıkladığınızda karşınıza minik bir pencere çıkıyor. Engellediğiniz kişinin size arama, mesaj ya da FaceTime yoluyla hiçbir şekilde erişemeyeceği belirtiliyor. “Kişiyi Engelle” düğmesine tıkladığınızda işlem otomatik olarak tamamlanıyor.

Elbette engellemeyi kaldırmak için de benzer bir durum söz konusu. Bu kez de “Engeli Kaldır” düğmesine tıklayarak, engellenen numarayı tekrardan normal hale çevirebilirsiniz. Böylece hiçbir ek uygulama kurmaya gerek olmadannumara engelleme ya da numara engelleme kaldırma işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.