Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

"Cuma akşamı sokağa çıkanlar 14 gün evde izolasyonda kalsın"

kaptan-8

0
Moderator
10 Ocak 2018
7,554
22,584
113
Adana
Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Kara, "Dün akşam dışarı çıktıysak lütfen 14 gün evde izole kalalım" açıklamasında bulundu.
1586739298714.png
Dün akşam sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından çok sayıda kişi gece yarısından önce ihtiyaçlarını almak için sokağa çıktı.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, dışarı çıkanları evde 14 gün izolasyonda kalmaları için uyardı.

Kara, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bu, virüsün yayılımına neden olabilir. Dün akşam dışarı çıktıysak lütfen 14 gün evde izole kalalım" dedi.

Kara, ev içerisinde uyulması gereken kuralları da hatırlattı.

Dışarı çıkan kişilerden ev içerisindeyken 1 metre kuralına dikkat etmelerini isteyen Kara, "Ortak alanlarda ev içinde de maske takalım" uyarısı yaptı.

ntv.com.tr

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
810
1,737
93
France
Kim olduklari tesbit edilebilse, 14 degil daha fazla kalmalilar. Fakat bunun sonu gelmez. 2 Gun oruc tutun oldunuzmu?

Bakiyorum koca koca Prof Dr. lar tv kanallarinda net korkusuz konusamiyor eveleyip geveleyerek sorulara cevap veriyor, Soruyu anliyor ama cevabini NET veremiyor. Bilim adami kendi egittigi, bilmini - ilmini verdigi siyasetciden korkuyor durumda olamaz, olmamali.

Son düzenleme:

temel reis

0
Üye
25 Şub 2015
161
126
43
yok bence eski usül yasağı delenler falakaya yatırılsın başka türlü iflah olmaz bu kuş beyinliler kimsenin kimseye hastalık bulaştırmaya hakkı yok kimse kimsenin hayatıyla oynayamaz bu sorumsuzluktan öte tamamen bir maskaralık

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
810
1,737
93
France
Ulke olarak baslarda biz hazirlikliyiz Italya ve Iran cok tedbirsiz davraniyor diye milleti umitlendirenler, maalesef hazirliklarimiz sadece saglik onlemleri konusundamiydi, virusu onleme tedbirleri nasil yapilirin dersine hic calisilmamis. Neymis efenim hazirlikliyiz neye hazirlikliyiz olmeye mi?
Hadi hep beraber olelim, artik sert onlemler sart bakiniz ogundugumuz saglik sistemide yetersiz kalir saglikcilarimizda hastalanir ise 2 gunluk alisveris icin ustuste binenler kina yakarsiniz.

osmanke

0
Üye
11 Ara 2011
1,344
1,821
113
59
İstanbul
MASKE HAKKINDA
hiç geleceğini sanmıyorum bende ailem için 10 gün önce e devletten başvuru yaptım ama hala yok evde 83 yaşında bir babamız var hiç bir başvuru yapılmadan geldi üstelikde siyasi içeriği ile polisler dağıtıyor ve cumhurbaşkanının selamı ile allahın selamını aldık tabii ama ailem için yaptığım başvuru halen yok geleceğinide hiç zannetmiyorum nedenine gelince bir duyum bu verilen iban,a bağış yapmassan göndermiyorlar deniyor bizde bağış yapmadığımıza göre yani siz ölün demek oluyor zaten 20 yaş altı ve 65 yaş üstü olanlar sokağa çıkamıyor bunlar evin içinde zaten izole durumda ama bu aile bireylerinin ihtiyacını karşılamak için dışarı çıkanlar ne olacak sen virisü dışarıdan kap diğerlerinede bulaştır toptan gidersiniz demek ben yıllardır çalıştım devletime her türlü vergimi verdim hala milletten para topla sana kıytırık bir maske göndereceğim de sonra bu paralarla üretilen maskeleri ve izalasyon gereçlerini dış ülkelere pazarla her gün bir uçak dolusu gidiyor maske satışını,da yasakla ama millete gelince günlerdir maske yok ben anlamıyorum bu nasıl bir vatanseverliktir bu millet toptan hastalansın yok olsun diyemi bekliyorsun avrupa ülkelerindeki ölüm sayılarına,mı yetişmek istiyorlar sağlık bakanlığını takdir ediyorum çok iyi iş yaptılar ancak bunu iç işleri bakanı ve cumhur sabote etti zamansız açıklamayla millet ne alabilirsem hesabına sokaklara çıkıp daha çok bulaş oldu ve bu yanlışı anladılar ancak bence buda bir tiyatro biri istifa ediyor öbürü hayır edemessin diyor göreve iade yani danışıklı döğüş derler buna nerden bakarsan tutarsızlık sanki milletle dalga geçiliyor yazık çok yazık bu millete bütün uğraşlar heba edilmiş durumda sevgili peygamberimiz ne demiş bizi aldatan bizden değildir.
not:ben siyaset yapmak yada devleti kötülemek için değil herhangi bir parti üyesi,de değilim doğru olan ne ise ondan yanayım saygılarımla.