Neler yeni

Dokunduğunuzu hissettiren, hisli telefon!

kaptan-8

Moderator
Moderator
Katılım
10 Ocak 2018
Mesajlar
4,191
Beğeniler
5,181
Konum
Adana
#1
CES 2020’de karşılaştığımız ilginç teknolojileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu kez Spigen sponsorluğunda Hap2U standındayız. Hap2U tarafından geliştirilen dünyanın ilk haptic telefonu, fuarın ilgi çekici ürünlerinden biri oldu. Biz de haptik telefon Hap2U Hap2Phone modeline sizlerle birlikte yakından baktık.
1578876508207.png

CES 2020 ile ilgili tüm haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Haptik telefon Hap2U Hap2Phone elimizde

Hap2U tarafından geliştirilen Hap2Phone modeli, diğer telefon modellerinden, verdiği dokunma hissi ile ayrılıyor.

Hap2U Hap2Phone özellikleri

Duyusal zekayı dokunsal yüzeylere entegre etme fikri ile yola çıkan Hap2U isimli şirket, ilk dokunsal akıllı telefon ekranını da CES 2020’de duyurdu. Hap2Phone, kullanıcıların, telefonların dokunmatik ekranında görünen fotoğraflardaki nesnelerini hissetmelerini sağlıyor.

Akıllı telefonlardaki duyumlar bildiğiniz gibi gelen mesajlarda ya da ekran üzerine dokunmalarda bazı titreşimlerle geri bildirimler yolluyor. Hap2Phone ise bunu bir adım öteye taşıyor. Şirketin amaçlarından biri de ekran klavyesindeki harfların ayrı ayrı hissedilmesini sağlamak. Böylece görme konusunda sorun yaşayan kullanıcıların hayatı daha da kolaylaşacak.

Son olarak Hap2U ekibinin Hap2Phone ile CES 2020 İnovasyon Ödülü aldığını da belirtelim.

Son olarak ekranın nasıl çalıştığına bakacak olursak, ekran camının altında 2 mikron kalınlığında piezoelektrik solüsyonu entegre ediliyor. Böylece tüm ekranda dokunma hissi oluşturuluyor.
shiftdelete.net