Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Google’dan yeni işletim sistemi: Pigweed

kaptan-8

0
Moderator
10 Ocak 2018
7,587
22,587
113
Adana
Google’ın ismi yıllar önce Chrome OS işletim sistemiyle anılmaya başlamıştı. Yakın zamanda ise Fuschsia isimli bir işletim sistemi için çalışmalara başladı. Şimdi de ortaya Google Pigweed isimli yeni bir işletim sistemi çıktı. Google işletim sistemi için başvuruda bulundu.
1581030242248.png
Google işletim sistemi: Google Pigweed

Google’ın Fuschsia isimli işletim sistemi hakkında çok az bilgi bulunuyordu. Bu sistemin hem bilgisayar hem de mobil cihazlar ile kullanılacağı söylenmişti. Aradan geçen sürenin ardından Google Pigweed isminde yeni bir Google işletim sistemi gün yüzüne çıktı.

Google bununla ilgili USPTO’ya başvuru yaptı. ABD’nin patent kurumuna yapılan başvurunun detaylarında Pigweed’in ‘Bilgisayar işletim yazılımı’ kategorisinde olduğu görülüyor.
google-yeni-isletim-sistemi-pigweed-2.jpg

Google Pigweed başvurunun ardından Chromium kodları içinde Fuschsia ile ilgili de bazı değişiklikler yapıldı. Kodlarda Pigweed olarak görülen bölümün ismi kısa süre sonra Fuschsia olarak değiştirildi.
google-yeni-isletim-sistemi-pigweed-3.jpg

Tüm bunların ardından Google’ın Pigweed’i ne zaman tamamlayacağı merak edilmeye başlandı. Ancak tabii ki bunun yanıtını tahmin etmenin şimdilik bir yolu yok. Geçmişe baktığımızda, 2007 yılında, Google’ın Android işletim sistemi için başvuruyu, piyasaya sürülmeden 5 gün önce yaptığını görüyoruz. Ancak tam tersi şekilde Chromebook isminin başvurusu, Chromebook’lar piyasaya çıkmadan ay önce yapılmıştı. Ayrıca Fuschsia ile ilgili de çalışmaların 2016’dan beri devam ettiği biliniyor.

shiftdelete.net