Neler yeni

Güncelleme Hatası ve Bağlantı Sorunu

perenalp

New member
Üye
Katılım
4 Ağu 2020
Mesajlar
3
Beğeniler
1
#1
Merhaba,
2000 HD FTA (mini) cihazını yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. Wifi aygıtı ile kablosuz internet bağlantısı sağlıyorum. Uzun süredir tüm aynı ayarlar aynı şekilde kullanırken Nisan ayı gibi yazılım güncelleme, hava durumu gibi bölümlerde güncelleme hatası uyarısı almaya başladım ve ne yaparsam yapayım düzelmedi. Ayrıca iptv kesinlikle çalışmıyor.
Kablosuz bağlantı kurduğumda bir problem belirtmiyor. Kısacası bağlantı kuruluyor görünüyor. Şifre kontrolü yaptım. iptv'yi diğer tüm cihazlarda çalıştırıyorum. Ayrıca modemi değiştirip başka internete bağlayarak da denedim. 1.594 güncellemesini de usb ile yaptım. Yani tüm kontrollü deneyleri gerçekleştirdim. Buna rağmen data bilgisi bir türlü gelmiyor.
Buradaki sorun nedir? Donanım sorunu mu yoksa yazılımsal bir hata mı? Tüm her şey aynı iken değişen nedir? Yoksa cihaz bu mudur? Gerçi delirip android box aldım ama yine de bu uydu alıcının da çalışmasını istiyorum. Teşekkür ederim.
 

Fblue

Member
Üye
Katılım
22 Şub 2020
Mesajlar
35
Beğeniler
6
#3
Yeni guncelleme ile baglanti sorunu yasiyorum kablonet kullanicisiyim cepten bagliyim sorun.yok ama next cihazdan baglanti kuruldu dior kablosusda ama internet baglantisi yok
 

Dostojewky

Member
Üye
Katılım
27 Eki 2019
Mesajlar
41
Beğeniler
13
#4
Merhaba
Ben de bu sorunu uzun süre yaşadım.İnternet bağlantısını sabit(statik) ip yaparak sorunu çözdüm.Deneyin olacaktır.
 

perenalp

New member
Üye
Katılım
4 Ağu 2020
Mesajlar
3
Beğeniler
1
#8
Statik IP ne yazık ki işe yaramıyor. Andorid Box kullanmaya başladım. Demek ki next mini'nin miyadı 2 seneymiş.
 

galatus

New member
Üye
Katılım
24 Ara 2019
Mesajlar
27
Beğeniler
5
#10
10 gündür aynı sorunu bende yaşıyorum ne olduğunu anlamadım internet ile ilgili hiçbir hizmete bağlanamıyorum tavsiyesi olan var mı?
 

galatus

New member
Üye
Katılım
24 Ara 2019
Mesajlar
27
Beğeniler
5
#13
uğraşlarım sonucunda cihaz düzeldi artık internetle ilgili tüm hizmetler çalışıyor. eski yazılımı yüklersem belki çözüm bulurum diye
V1.600 yazılımı indirip yükledim sorun çözülmedi yeni yazılımı yükle şeklinde uyarı alınca yükle dedim ama internetten yükleme gerçekleşmedi bende
V1.884 Yazılımı internetten indirip usb ile yükledim, umudum yoktu ama free ıp tv ve ücretli ip tv sorunsuz çalışmaya başladı umarım bu bilgi işinize yarar.