Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

HC-12 Media Player Video Codec Not Found Hatasi

tr.sertac

0
Üye
31 Ocak 2012
1
0
1
Merhaba,
USB HDD üzeinden 1080P filmleri izlemek istediğimde ses geliyor ancak ''Video Codec Not Found'' hatasi veriyor görüntü gelmiyor,bununla ilgili cihazin Media Player Güncellemeleri zaman içinde gelecek mi acaba?

Teşekkürler

Cihaz HC-12 DVB-C HD dir

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Kablo TV Next hc12 HD ye bende geçtim. Yukarda belirtilen "video kodek yüklü değil" hatasını bende alıyorum bu cihaz hangi formatta filmleri destekliyor?

Forumda yaşayan bir MOD yada Admin varmı?

Yoksa forum yeni o yüzden bilgi sahibi üstadların üye olmasınımı beklemek gerekiyor :)

Sn. @leventerdogan ;

Forumumuza hoş geldiniz.
Cihazın desteklediğin multi medya bilgileri linkte verilmiştir.
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=208

Forumda Mod yada Admin olmak her cihaz ile ilgili her şeyi bilmek anlamına gelmez,kaldı ki kablo tv her bölgede yok bildiğiniz gibi,dolayısı ile de cihazı herkes kullanmıyor belirli bir kullanıcı grubu var.
Forumlar bilgilerin paylaşıldığı yerlerdir, o yüzden amaç bilgilerimizi ve tecrübelerimizi paylaşmaktır,ilk mesajınızda böyle bir üslup kullanmanız hiç yakışık olmadı doğrusu... :)

İyi paylaşımlar.

leventerdogan

0
Üye
21 Şub 2012
2
0
1
56
istanbul
www.leventerdogan.net
Sn. @leventerdogan ;

Forumumuza hoş geldiniz.
Cihazın desteklediğin multi medya bilgileri linkte verilmiştir.
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=208

Forumda Mod yada Admin olmak her cihaz ile ilgili her şeyi bilmek anlamına gelmez,kaldı ki kablo tv her bölgede yok bildiğiniz gibi,dolayısı ile de cihazı herkes kullanmıyor belirli bir kullanıcı grubu var.
Forumlar bilgilerin paylaşıldığı yerlerdir, o yüzden amaç bilgilerimizi ve tecrübelerimizi paylaşmaktır,ilk mesajınızda böyle bir üslup kullanmanız hiç yakışık olmadı doğrusu... :)

İyi paylaşımlar.

Sayın admin kardeşim (yaş itibari ile böyle hitab ettim yanlışsa kusura bakma)
Üslübumda kırıcılıktan ziyade espirik bir yaklaşım yapmaya çalıştım lakin sizi kırdıysam özür dilerim. Amacım kırmak değildi. :confused:

Cevabınız için teşekkürler...

Belirttiğiniz sayfayı sonradan bende buldum bu konularda yetersiz olduğumundan anlayamamıştım.

Mesala avi destekler diyor ama ben avi film açmaya çalışınca codec hatası alıyorum. İndirdiğim avi uzantılı dosyaların codec ayarını nasıl yapacağım (böyle bir şey varmı açıkcası onuda bilmiyorum) codec denen şey nekine :mad:

Genede yardımlarınız için teşekkürler. Nette Format Factory diye bi program indirdim şimdilik filmleri mp4 e dönüştürüp öyle izliyorum.

Next HC-12 DVB-C HD (KabloTV/TeleDünya) 500Gb external HDD yi destekliyor belki bu bilgi birinin işine yarar.

Tekrar teşekkürler kırıcı olduysam tekrar tekrar özür....

NOT: Next HC-12 DVB-C HD (KabloTV/TeleDünya) Codec olarak tüm formatlarda (avi, mpg, mp4 v.s) Video Encode olarak AVC(H264) seçtim denediğim tüm videolar sorunsuz çalıştı. MKV alt yazı denemedim elimde yoktu.

Son düzenleme: