Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

HDMI kablo icinden ses cikisi nasil alabilirim

murat25750

0
Üye
20 Şub 2015
158
4
18
Arkadaslar mini amigo cihaz kullanmaktayim. Cihazda av cikisi olmadigi icin ses sistemine baglanti yapamamaktayim. Bende hdmi icindeki ses tellerini bulup ayri bir sekilde ses sistemine baglamak istiyorum. Yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkur ederim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaslar mini amigo cihaz kullanmaktayim. Cihazda av cikisi olmadigi icin ses sistemine baglanti yapamamaktayim. Bende hdmi icindeki ses tellerini bulup ayri bir sekilde ses sistemine baglamak istiyorum. Yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkur ederim.

Sn.Arkadaşım merhabalar sorunuz oldukça teknik gerektiren bir husus nacizane tavsiyem yarın NEXT merkez servisten Kemal bey'i arayıp bu konu ile bilgi edinmek istediğinizi söyleyiniz.Muhtemelen kendisi bu konuda bilgi sahibi olabilir eğer öyle ise muhakkak size yardımcı olacaktır.

Ayyildiz03

0
Üye
22 Şub 2015
25
15
3

Arkadaşım size özel HDMi çıkışlı Audio Video kablosu lazım.
Elektronik eşyaları satan Media Markt gibi dükkanlarda bulunur.

8CCCcVwz.jpg

Ayyildiz03

0
Üye
22 Şub 2015
25
15
3
Iki uc kismi hdmi uclu olmasi lazim ki uydu cihazi ile tv yi baglamak icin. Ayri bir sekilde audio cikisi olmasi lazim.

Iki uçu HDMI olupta, extradan ayrı birde Audio çıkışlı kablo olmaz.
Ya HDMI kablosundan, Audio çıkışlarına kaynak atıp ayrı kabloyla ekstra bağlantı yapacaksınız.
Bunu hiç tavsiye etmem, çünkü her hang bir kısa devrede ya TV yanar yada uydu cıhazın.

Bu sorunu tüm çöze bilmeniz için özel SWITCH cıhazları var.
SWITCH ile ekstra HDMI bağlantıları ve ekstra Audio Video bağlantıları yapabilirsiniz.

ali_veli

New member
Üye
26 Nis 2021
1
0
1
Merhaba HDMI Audio seperator kullanarak monitöre ve hoparlöre ayrı ayrı bağlantı yapabilirsiniz.

şu videoda arkadaş anlatmış ugreen seperator alarak bağlantıyı yaptım ben.