Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Her hafta kredi kartı büyüklüğünde plastik yiyoruz

kaptan-8

0
Moderator
10 Ocak 2018
7,521
22,584
113
Adana
Uluslararası haber ajansı Reuters, mikroplastikler ile ilgili ilginç bir projeye imza attı. İşte ne kadar mikroplastik tükettiğimizi gözler önüne seren kareler...

1578058064122.png
Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre, mikroplastikler kutup bölgesi dahil gezegenimizin en ücra köşelerinde bile karşımıza çıkıyor. İçme suyu dahil her yere karışması nedeniyle insaoğlu bir süredir düzenli olarak mikroplastik tüketiyor.
İşte tükettiğimiz mikroplastik miktarlarları...
1 haftada vücudumuza giren mikroplastik miktarı: 5 gram (Bunun bir kredi kartı boyutunda olduğu belirtiliyor)

G5BEhZbL10eiLdIfrkNaPQ.jpg

1 yılda vücudumuza giren mikroplastik miktarı: 250 gram

3tqQeyjObEanDbXTykJhKw.jpg

1 ayda vücudumuza giren mikroplastik miktarı: 21 gram

erIrWd4xjUuylaK77VcSww.jpg

6 ayda vücudumuza giren mikroplastik miktarı: 125 gram

31jcljIQrEu4N5obEtZ8vQ.jpg

Ortalama bir insanın hayatı boyunca 20 kilo mikroplastik yediği tahmin ediliyor.

ntv.com.tr

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
810
1,736
93
France
38 yil onceydi doguda bir ilimize calismaya gitmistim. 94 yasinda ihtiyar delikanli birini tanidim sanki 30 yasinda gibiydi, hayati boyunca kendi urettigini yemis, 2 paket sigarada iciyordu ustelik filtresiz, neden anlattim, bakiniz cevrenize yas 35 olmadan insanlarimizin sagliksiz beslenme sonucu durumu ne durumda, bunun onune gecilmesi imkansiz her gecen gun dahada beter olacagi kesin. Dunya saglik orgutu dunyayi yonetmiyor. Dunyayi kendi ulkesinin refahi icin zehirleyen yamyamlar ordusu yonetiyor. Af buyurun plastigi biraktim poku yedik haberimiz yok.