Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Hordbird Sinyal Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
Binamizda merkezi sistem uydu sistemi çift çanak bulunmakta türksat normal iken hordbirdde sinyal yok sorun nerede olabilir? Multiswitch,lnb veya kisa devre olmus olabilir mi? Sorunu nasil çözebilirim?

Son düzenleme:

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
uydu cihazınızın dayzek ayarlarıyla oynadınız mı yakın bir zamanda sorununuz ne zamandır devam ediyor.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul

Ayarlarını dogru bir şekilde yapıyorum hd uydu cihazı aldık eskisinde hordbird'i izlemiyorduk

Merhabalar kırmızı ile alıntı yaptığım yerde görüldüğü üzere siz zaten eskiden beridir zaten HOTBİRD uydusunu izleyemiyormuşunuz.! HD cihaz size sadece HD kanalların çıkıp izlenmesinde fayda sağlamaktadır.Eski uydu alıcıları SD olsa bile en azından yaklaşık olarak 350 civarı ŞİFRESİZ kanalı gösterebilir...Şimdi gelelim siz neden hala HOTBİRD uydusunu izleyemiyorsunuz işte size birkaç neden.!!!

1.Öncelikle çift çanak olmasına rağmen 2. çanakta ayarsızlık söz konusu olabilir.
2.İkinci çanak yönü belkide bir başka uyduya bakıyordur.( 7*EUTELSAT yada 19*ASTRA olabilir bir UYDUCU olarak benim başıma böyle bir durum bir kaç defa geldi.)
3.İkinci çanaktaki santral LNB si ARIZALI olabilir.
4.Binada kullanılan SANTRAL in ORTAK 2.ci dayzek uydu anahtarlama çıkışı ARIZALI olabilir.
5.Sadece sizin dairenize gelen hattın 2.ci dayzek uydu anahtarlaması ARIZALI olabilir.
6.ikinci çanaktan SANTRALE gelen kablolarda oluşan bir sızıntı neticesi kablolardan sızan su 2.uydu sistemini KISA DEVRE etmiş olabilir.

SONUÇ:Görüldüğü üzere bazen RECEİVER larda yapılan ayarlarla iş bitmiyor.! Olası bir kaç neden hemen sıraladım bile...Fakat durumun ne olduğu ancak yapılacak PROFESYONEL bir kontrol sonucu ortaya çıkacaktır.

Son düzenleme:

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
Merhabalar kýrmýzý ile alýntý yaptýðým yerde görüldüðü üzere siz zaten eskiden beridir zaten HOTBÝRD uydusunu izleyemiyormuþunuz.! HD cihaz size sadece HD kanallarýn çýkýp izlenmesinde fayda saðlamaktadýr.Eski uydu alýcýlarý SD olsa bile en azýndan yaklaþýk olarak 350 civarý ÞÝFRESÝZ kanalý gösterebilir...Þimdi gelelim siz neden hala HOTBÝRD uydusunu izleyemiyorsunuz iþte size birkaç neden.!!!

1.Öncelikle çift çanak olmasýna raðmen 2. çanakta ayarsýzlýk söz konusu olabilir.
2.Ýkinci çanak yönü belkide bir baþka uyduya bakýyordur.( 7*EUTELSAT yada 19*ASTRA olabilir bir UYDUCU olarak benim baþýma böyle bir durum bir kaç defa geldi.)
3.Ýkinci çanaktaki santral LNB si ARIZALI olabilir.
4.Binada kullanýlan SANTRAL in ORTAK 2.ci dayzek uydu anahtarlama çýkýþý ARIZALI olabilir.
5.Sadece sizin dairenize gelen hattýn 2.ci dayzek uydu anahtarlamasý ARIZALI olabilir.
6.ikinci çanaktan SANTRALE gelen kablolarda oluþan bir sýzýntý neticesi kablolardan sýzan su 2.uydu sistemini KISA DEVRE etmiþ olabilir.

SONUÇ:Görüldüðü üzere bazen RECEÝVER larda yapýlan ayarlarla iþ bitmiyor.! Olasý bir kaç neden hemen sýraladým bile...Fakat durumun ne olduðu ancak yapýlacak PROFESYONEL bir kontrol sonucu ortaya çýkacaktýr.
Çok açıklayıcı bir mesaj olmuş yanılmıyorsam 1 yıl öncesinde tarama sonucu alabiliyordum cihazı degiştirince denemeye karar verdim horbird dışındaki eutelsat ve astra uydularında sinyal da sinyal yok multiswitch arızalı mıdır bu durumda lnb ve 2.dayzek anahtarınin konrolünü yapabilir miyim multiswitch'in içerisine mi bagli bu anahtar yoksa dısarıda takılı bir anahtar mı kontrolünü kendim yapmak istiyorum.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhabalar yazmış olduğum gibi o kadar çok neden olabilirki bu duruma neden olan.!! Maalesef bu durumu ancak o işten anlayan profesyonel bir uyducu anlayabilir.!

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
hotbırt 2 yazan yeri 4 yapıp deneyin.
İlk bakışta %30-40 sinyal cihazınıza yetmez bunuda unutmayın Anten ayarı konusunda haydar ustamızın önerisini dinleyin LNB-SWİTCH için bi usta çagırın.

Son düzenleme:

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
hotbýrt 2 yazan yeri 4 yapýp deneyin.
Ýlk bakýþta %30-40 sinyal cihazýnýza yetmez bunuda unutmayýn Anten ayarý konusunda haydar ustamýzýn önerisini dinleyin bi usta çagýrýn.

4 portuda denedim sinyal almıyor lnb veya switch gibi arızaları müdahale edebilirim diye sorunun kaynagını ögrenmek istemiştim cevaplarınız için teşekkür ederim bilgilenmiş oldum bu konuda kısa sürede usta çagırmamız gerekiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...