Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

HotBird uydusundaki Şifreli Yayınları İzlemek

yeliziley

0
Üye
26 Eki 2015
27
0
1
merhaba arkadaşlar, next 3d machina satın aldım. şifreli belgesel kanallarını izlemek istiyorum, bu aletle izleyebileceğim söylendiği için aldım, fakat açamıyorum. free share denen olayı da ayarladım fakat yine de kanalları izleyemiyorum, nedeni nedir acaba? lütfen bana yardımcı olun...

mustafa-38

0
Üye
14 Eki 2015
48
0
6
selam gardas sen hangi uyduyu seyretmek isdiyosun yada ip tv özel linklerinmi var sen acikca yaz yardimci olurlar modotorler iyi burasi acik yaz anlasilir sekilde..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhabalar öncelikle cihazınızı güle güle kullanmanızı dilerim.Sorunuza gelince bu cihazın serveri HOTBİRD ağırlıklı bir sunucudur.Bunun için öncelikle sisteminizde en az 2 adet çanak gerekmektedir.Sizin sisteminizde kaç adet çanak vardır bu konuda bilgi verebilirimisiniz.!

yeliziley

0
Üye
26 Eki 2015
27
0
1
çok teşekkür ederim. valla gerçekten hiç anlamıyorum bu işten, benden başka da halledebilecek kimse yok, apartman dairesinde oturuyorum tek bir kablo var salondaki televizyona bağlı olan, çanaktan gelen yani, 2 kablo mu inmesi gerekiyor yani?

yeliziley

0
Üye
26 Eki 2015
27
0
1
ben nat geo, animal planet tarzı kanalları izlemek istiyorum, bu cihazla mümkün olduğu söylendi diye aldım ama beceremiyorum :frown-new:

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,585
57,740
113
izmir çamdibi
tek kablo birden çok uydu izleyebilirsiniz önemli olan sisteminizde çatıda sizin tv ye gelen kablonuza bağlı kaç adet uydu var şöyle test edebilirsiniz uydu alıcısında hotbirid uydusuna gelin sinyal alıyorsa kanalları izlersiniz veya şifreli yazar siteme bağlı değilse sinyal yok yazar

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,585
57,740
113
izmir çamdibi
belgesel kanalları izleyebilmeniz için sisteminize ikinci veya daha çok uydu olması gerekir veya iptv üzerinden izleyebilirsiniz maalesef TÜRKSAT üzerinden bis ile açılan kanalların dışında kanal izleyemesiniz

yeliziley

0
Üye
26 Eki 2015
27
0
1
tvnin içindeki uyduları izliyordum hiç oynama yapılmadı, türksat uydusu diye tahmin ediyorum. ama bir de diseqc ayarları varmış onu da yapmam gerekiyormuş sanırım

yeliziley

0
Üye
26 Eki 2015
27
0
1
Valla dedigin dogru da, ben belgesel kanali izlemek istiyorum dedim bundan alip tvye baglayacaksin o kadar dediler. Tvlerle uydularla alakali da malesef hic bilgim yok. Ama biraz ogrenirsem uzun yol tir soforu olabilirim bence :tennis:

yeliziley

0
Üye
26 Eki 2015
27
0
1
Hotbird diseqc ayarlarini degistirince geldi. Suan sadece sifresiz kanallari izleyebiliyorum, sifreli kanallarda kanal sifrelidir yaziyor ve siyah ekranda filmlerin altyazilari geciyor :friendly_wink: sonuca yaklasiyorum sanirim yardimlariniz sayesinde

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Hotbird uydusundaki şifreli yayınları (en azından bir kısmını) izleyebilmeniz için ve freeshare özelliğini kullanabilmeniz için cihazda internet bağlantısının da olması gerekmektedir.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
@mario ; üyeleri illagal paylaşımlara ve başka forumlara (buradan ve özel mesajlardan) yönlendirmeye çalışma bu sana son uyarımdır.!

Bu arada Konu başlığıda uygun şekilde değiştirilmiştir.