Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

HTC Desire 610 Ekran Görüntüsü Alma (Resimli Anlatım)

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
1462999825_htc-desire-610-ekran-goruntusu-alma-resimli-anlatim.png

HTC Desire 610 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?
HTC Desire 610 kulllanıcısınız ve ekran görüntüsü almak istiyorsanız, yapmanız gerekenler oldukça basit, birkaç adımda ekran görüntüsü almayı anlatacağız. Öncelikle HTC Desire 610 da ekran görüntüsü alma yahut ekran yakalama kendiliğinden var olan bir özelliktir. Başka bir proğram yüklemeye gerek yoktur. Ekranın fotoğrafını telefonununuzun tuşları ile çekebilirsiniz.

HTC Desire 610 da ekran görüntüsü almak için cihazın üst kısmındaki açma kapatma (kilit) tuşuna ve sağ tarafında kalan ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutmanız yeterlidir. Bu şekilde telefonunuzun ekranında olup biteni anlık olarak kaydedebilirsiniz. Ekran görüntüsü alındığını nasıl anlarız? Telefonun üst kısmındaki açma kapatma butonuna ve yan tarafındaki ses kısma butonuna 2saniye basılı tuttuğunuzda deklanşör sesi çıkacak ekranda fotoğraf çekme efekti belirecektir. Buna mukabil bildirim çubuğunda ekran görüntüsü kaydedildi bildirimi belirecektir. Ekran görüntüsünü başarı ile kaydetmiş bulunuyorsunuz, artık o fotoğrafı ister mesaj olarak gönderebilir isterseniz sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Ekran görüntüsünü fotoğraf olarak aldık peki videosunu çekebilir miyiz? Ekranın videosunu da gerçek zamanlı olarak çekmeniz mümkün fakat telefonun içerisinde bu özellik gelmiyor. Bu sebepten bir program indirmek ekran videosunu kaydetmemiz için bize yardımcı olacaktır. Ekran videosunu kaydedebilmek için Google Play Store’ dan “ekran kaydedici(screen recorder)” kelimeleriyle arama yapıp, bu konuda karşınıza çıkacak olan onlarca başarılı uygulamadan istediğinizi özgürce seçip kullanabilirsiniz.

HTC Desire 610 ile ekran görüntüsünü hem sabit hem de hareketli şekilde kaydetmek, gördüğünüz üzere oldukça pratik. İyi günler dilerim, sağlıkla kalın esen kalın.

HTC Desire 610 Ekran Görüntüsü Alma (Resimli Anlatım)