Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

İngiltere Google'a Yüklendi: BrexitVote Nedir?

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
[h=1]İngiltere Google'a Yüklendi: BrexitVote Nedir?[/h][h=2]İngiltere'de yapılan Avrupa Birliği referandumu sonrasında Google üzerinde en çok aranan Brexit nedir oldu.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
ingiltere-google-a-yuklendi-brexitvote-nedir.jpg
İngiltere'de yapılan referandum sonrasında oldukça ilginç bir durum ortaya çıktı. Ülkenin Avrupa Birliği'nden ayrılıp ayrılmaması ile ilgili kararı halka bırakan yönetim, bu konuda halkın karar vermesi isterken, yapılan referandum sonucunda Avrupa Birliği'nden ayrılma kararı alındı. Fakat olayın ilginç durumu Google üzerinden “BrexitVote Nedir?” şeklinde aramaların yapılması oldu.
Google Trend servisi üzerinden ülkeler bazında en çok arama yapılan kelimeler anlık olarak görüntülenebilirken, referandum sonrasında kişilerin AB'den ayrılırsak ne olur şeklinde aramalar yaparak durum hakkında bilgi almaya çalışması ülkede yapılan referandumun ne kadar sağlılı olduğunu da düşündürmeye başladı.
En Çok Ne Arandı?
Referandum sonrasında İngiltere'de en çok yapılan aramalar ise şöyle oluştu;
AB referandumunda kimler oy verebilir?
AB referandumunun sonuçları ne zaman açıklanıyor?
AB referandumu nasıl sayılıyor?
Brexit ne anlama geliyor?
İngilizler ayrılmaya, İskoçlar kalmaya karar verirse ne olur?
Pound düşerse ne olur?
Galler 'kalmak' isterse ne olur?
Referandum Öncesinde Sorgulanmadı
Olay ile ilgili diğer ilginç bir durum ise referandum öncesinde hiçbir şekilde bu konularda kişilerin ilgi göstermemesi. Oylama sonuçlandıktan sonra kişilerin AB'den ayrılma halinde neler olacağını öğrenmeye çalışması, bilinçsiz bir şekilde oylamaya katılım gösterildiğini de düşündürürken, oylamadan çok yaşanan bu durumlar gündeme geldi.
[/FONT]