Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

İnternet üzerinden satış yapanlar için müjde!

kaptan-8

0
Moderator
10 Ocak 2018
7,554
22,584
113
Adana
TBMM kanun teklifleri arasında yer alan İşsizlik Sigortası Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nde yer alan evde üretim sonrası internetten satış için vergi muafiyeti maddesi gündeme geldi.
1602975327247.png

Evde üretim sonrası internetten satış için vergi muafiyeti
Coronavirüs nedeniyle dünya çapında oluşan kriz için önlem alan yetkililer, evinde üretim yapan ve ürettiğini internet üzerinden satanlara vergi muafiyeti getirmek için hazırlık yapıyor.
evde-uretim-sonrasi-internetten-satis-icin-vergi-muafiyeti-1.jpg

Geliri 220.000 TL ve üzerinde olan kişiler muafiyet kapsamı dışında tutulacak ve yüzde 4 gelir vergisi ödeyecek. Ayrıca üretim yapılmadan satış yapan kişiler ne yazık ki bu muafiyetten yararlanamayacak.
Üretim ve satış haricinde yurt dışından altın ve döviz gibi yatırımlarını ülkemize getiren kişiler 30 Haziran 2021’e kadar herhangi bir vergi denetimiyle karşılaşmayacak.
İşletmelerin istihdam durumuna bağlı olarak yaptığı ihracat üzerinden indirim sağlanacak. Şirketler ihracat üzerinden elde ettikleri kazancın yüzde 50’sini gelir vergisi beyannamesine bildirerek bu avantajdan yararlanabilecek.
Esnaf ahilik sandığı uygulaması 2021 yılında başlayacaktı. Yeni kanun teklifi ile birlikte bu uygulama da 2024 yılında yürürlüğe girecek. Bu sayede esnafların kesinti kapsamına alınması da ertelenmiş oldu.

shiftdelete.net