Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

internet yavaşlığı

Legolasea

New member
Üye
19 May 2021
3
1
3
Selamlar
next 2000 wifi cihazını aldım yakın zamanda fakat wifi hızından hiç memnun değilim
modemim cihazın 10 cm yanında olmasına rağmen hızlar çok düşük
next'in kendi verdiği iptv bile çok takılıyor
100kbit's i geçmiyor aktarım hızı.
bu cihazın usb portuna harici wifi adaptörü alsam çalışır mı sizce? ya da o daha mı hızlı olur

Sansar Selim

Moderator
Yönetici
Moderator
4 May 2020
839
717
93
2000 Wi-Fi cihazı 8Mbps ADSL, 35Mbps VDSL ve 100Mbps Fiber altyapılı internet ile test ediyorum. Tahmin edebileceğiniz gibi 8Mbps'de kısmen de olsa donmalar oluyor fakat VDSL ve Fiber altyapıda herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Modem üzerinden 2.4GHz Wi-Fi'nin kanalı 11 yapmanızı tavsiye ederim. Ortamdaki diğer Wi-Fi frekansları ile çakışmaması hız ve kopma açısından önemli bir etken. Bunun haricinde modeme girili DNS var ise iptal ediniz. Cihazda aktif olan DNS'leri de kontrol etmenizde de fayda var. İnternet hızınızı 8Mbps olarak varsayıyorum. Modemde ve uydu alısıcında iyileştirmeler yapmadan dahili bir aparat olmanız çözüm olmayacaktır.

kuscuali67

0
Üye
22 Eki 2011
22
12
3
Selamlar
next 2000 wifi cihazını aldım yakın zamanda fakat wifi hızından hiç memnun değilim
modemim cihazın 10 cm yanında olmasına rağmen hızlar çok düşük
next'in kendi verdiği iptv bile çok takılıyor
100kbit's i geçmiyor aktarım hızı.
bu cihazın usb portuna harici wifi adaptörü alsam çalışır mı sizce? ya da o daha mı hızlı olur
KARDEŞİM BENDE İNTERNET UÇAK HIZINDA 250 TL AYLIK VERİYORUM KABLO İLE BAĞLI OLDUĞUM HALDE DONUYOR SEN DAHA WİFİ DEN BAHSEDİYORSUN YETER ARTIK CANIMA TAK DEDİ SEN BİR CİHAZLA UĞRAŞIRKEN BENDE EVDE 4 TANE NEXT VAR 4 ÜN DENDE RANDIMAN ALAMIYORUM YORUM YAZDIM ARGEYE BAKALIM NE DİYECEKLER MERAK EDİYORUM

kuscuali67

0
Üye
22 Eki 2011
22
12
3
2000 Wi-Fi cihazı 8Mbps ADSL, 35Mbps VDSL ve 100Mbps Fiber altyapılı internet ile test ediyorum. Tahmin edebileceğiniz gibi 8Mbps'de kısmen de olsa donmalar oluyor fakat VDSL ve Fiber altyapıda herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Modem üzerinden 2.4GHz Wi-Fi'nin kanalı 11 yapmanızı tavsiye ederim. Ortamdaki diğer Wi-Fi frekansları ile çakışmaması hız ve kopma açısından önemli bir etken. Bunun haricinde modeme girili DNS var ise iptal ediniz. Cihazda aktif olan DNS'leri de kontrol etmenizde de fayda var. İnternet hızınızı 8Mbps olarak varsayıyorum. Modemde ve uydu alısıcında iyileştirmeler yapmadan dahili bir aparat olmanız çözüm olmayacaktır.
Sayın SELİM Bey peki ben kablo ile bağlı olduğum halde niçin donmalar yaşıyorum arkadaşım bana 2 tane cihaz verdi biri hiremco diğeri dreamstar evde bu cihazları 2 şer saat denedim her birini ne donma nede kapanma gördüm gayet hızlı şekilde çalışıyor ip hesabım next 2000 mini internet i taktığımda görüntü duruyor ses devam ediyor buna ne diyeceksiniz 10 günden bu yana arge yi arıyorum 1 saat bekliyorum beyefendi aktarıyorum diyorlar fakat açan yok buna ne dersiniz yazık ya next çıktığı günden beri next in cihazını alan biriyim yaklaşık ailem ve çevrem olmak şartıyla 100 ün üzerinde next cihazı almışımdır dahamı iyiye gidecek yoksa hep kötüye mi gidecek anlamamışım varsa sizin verebileceğiniz bilgi buyurun sizi dinlerim internetim hızlı ve kablo ile bağlı cihazım ne yapma mı önerirsiniz SELİM BEY.... Yazıktır günahtır ya adı sanı belli olmayan cihazlar uçak gibi bizim cihaz da yerinde sayıyor ..... TEŞEKKÜRLER