Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

iOS 11 Beta 2 Sürümü Yayınlandı.

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
iOS-11-Beta-2.png

Apple’ın en başarılı mobil işletim sistemi konsepti ile yayınlanan iOS 11 işletim sistemi final sürümüne doğru ilerlemeye devam ediyor. Son olarak yeni işletim sisteminin beta serilerinin yayını yapıldı. Yayınlanan son beta sürümü ise iOS 11 Beta 2 oldu. Haziran ayının sonunda yayınlanması beklenen herkese açık sürüm yerine iOS 11 Beta 2 sürümü de sadece geliştiriciler için yayınlandı. Bir nevi iOS 11’in yayın sürecini başlatmış olan iOS 11 Beta 2 sürümüyle beraber neler değişiyor? Yenilikler var mı? Bakalım.

iOS 11 Beta 2 Tüm Değişiklikler

WWDC 2017 tanıtımının hemen ardından aynı gün içerisinde yayınlanan beta 1 serisi tabi ki birçok hata ile geldi. iOS 11 Beta 1 sürümüyle beraber ortaya çıkan tüm hataları da daha önce yazılarımızda ele almıştık. iOS 11 Beta 1 sürümü hataları ve kullanıcı yorumlarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

iOS 11 Beta 2 sürümüyle beraber ise genel olarak bu hataların giderilmesi amaçlanmış durumda. İlk aşamada iPhone 5s ve özellikle iPhone 6s akıllı telefonlarında yaşanan sorunların giderildiği belirtiliyor. iOS 11 Beta 2 sürümüyle beraber yapılan hata düzeltmeleri bir yana dursun bunun dışında sistem güvenlik güncellemeleri de almakta. Şimdilik bir yeniliği ortaya çıkmayan yeni işletim sisteminin beta 2 sürüm notlarında da herhangi bir değişiklik karşımıza çıkmadı.

iOS-11-Beta-2-640x360.jpg

Genel olarak sistem ve güvenlik iyileştirmeleri yapan iOS 11 Beta 2 sürümünün sadece geliştiriciler içinde yayınlandığını ekleyelim. Eğer geliştirici hesabı kullanıyorsanız yeni sürümü kurmanız da öneriliyor. 414 MB boyutunda yeni sürümle yaşadığınız sorunların önüne geçilmekte. Tabi ki final sürümüne kadar bu sürümde de hatalar çıkacaktır fakat şu an için beta 1 göre daha stabil işletim sistemi sunuluyor.