Neler yeni

iOS 12.1 Beta 1 Yayınlandı!

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
96
#1iOS 12 işletim sisteminin final sürümü, dün itibariyle yayına açıldı. Tüm yenilikleri, yüksek performans değerleriyle beraber dikkat toplayan iOS 12 işletim sistemi, son kullanıcılara da ulaşmış durumda. Yeni işletim sisteminin yayınlanmasının üzerinden sadece bir gün geçmesinin ardından, bu kez gündeme iOS 12.1 güncellemesi gelmiş durumda. Apple, sadece bir gün sonra iOS 12.1 Beta 1 sürümünün yayınını gerçekleştirdi. Geliştiriciler için yayınlanan yeni sürümün detaylarından söz edelim.
iOS 12.1 Beta 1 Sürümü Yayında
iPhone Xs ve iPhone Xs Max modelleri için bazı özelleştirmelerin bulunduğu belirtilen iOS 12.1 Beta 1 sürümüyle beraber ne gibi değişikliklerin geldiğini az çok öğrenmek mümkün oldu. Muhtemelen iOS 12.1 sürümü ilk büyük güncelleme sürümü olacak ve iOS 12 ile gelmesini beklediğimiz ancak göremediğimiz özellikler kullanıma sunulacak.

Bunun yanında, başta söylediğimiz gibi iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerine özgü bazı düzenlemelerde görebiliriz. FaceTime grup görüntülü görüşme özelliği için de ilk adımın atılması bekleniyor.
Sürüm Notlarında Neler Var?
Henüz net olarak sürüm notları açıklanmadı. iOS 12 işletim sisteminde yer alan bazı hataların iOS 12.1 Beta 1 sürümüyle beraber düzenlendiği konusunda bilgiler var. Bu düzenlemelerin neler olduğu ve yeni özelliklerin neler olduğunu net sürüm notları açıklamasının yapılmasının ardından belli olmasını bekliyoruz.
Detaylı olarak sürüm notları açıklandığında, yazımızı bilgilere göre güncelleyeceğiz. Son olarak şu an sadece geliştiriciler için yayın yapıldığını ekleyelim.
Güncelleme: Sürüm notlarında yer alan detaya göre FaceTime Grup görüşme özelliği geri döndü. iOS 12.1 güncellemesi sonrasında bu özellik kullanılabilir olacak.