Neler yeni

iOS 13 Public Beta 2 yayınlandı

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,530
Beğeniler
101
#1

Apple’ın herkese açık beta sürümü yayınları. Başları ilk olarak geçen hafta iOS 13 Public Beta 1 sürümünün yayınlandığını gördük. Herkese açık yeni beta sürümünün yayınlanmasının ardından iOS 13 için çok daha fazla bilgi elde etmek mümkün oldu. Şimdi ise iOS 13 Public Beta 2 sürümü yayınlandı. Hemen yeni sürüm hakkında dikkat çekilecek noktalara bakalım.
iOS 13 Public Beta 2 Neler Sunuyor?

Herkese açık beta sürümü, geliştirici sürümünü takip ediyor. Bu nedenle çok önemli düzenlemelerin ortaya çıktığını söylemek yanlış olur. Yeni sürümle beraber ilk olarak FaceTime için güncellemeler yapıldığını görüyoruz.
Daha önce geliştirici sürümlerinde yapılan düzenlemeye uyan iOS 13 Public Beta 2, artık kullanıcıların suratına bakıyormuş hissi veren FaceTime sunuyor.

Bunun yanında bir süredir yaşanan pil sorunlarının da önüne geçildiği ve belli başlı sorunların giderildiği açıklandı. Özellikle beta sürümlerinde yaşanan kararsız uygulama sorunlarının da önüne geçilmeye başladığını görüyoruz. Tabii ki tamamen sorunsuz bir işletim sistemi sürümünün sunulduğunu söylemek yanlış olur.
Mutlaka iOS 13 Public Beta 2sürümünde de belli hatalar karşımıza çıkacaktır. Bu hatalarla karşılaşmamak için final sürümünü beklemek en iyisi olacak. Daha önce söz ettiğimiz gibi final sürümü de Eylül ayında yayınlanacak. Yeni iPhone modellerinden sonra final sürümünü göreceğiz.

Eğer kararlı sürüm kullanıyorsanız ama yeni sürümü deneyimlemeyi düşünüyorsanız,

buraya tıklayarak

Apple’ın herkese açık beta programınakayıtolabilirsiniz. Beta sürümüne geçiş yapmadan önce bazıhatalarınbulunabileceğini, bu nedenle dikkatli karar vermenizi tavsiye ederim.