Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

İP TV Sorunu

ikram

0
Üye
21 Şub 2012
13
15
3
Merhaba,

Next Minix HD Black receiver ile bilgisayardan IPTV.TXT dosyasıyla kanalları usb aracılığıyla receivera atarak izliyorum. Fakat son günlerde bir sorun ortaya çıktı. Kanalı izlerken receiver bir anda IPTV menüsünün de olduğu Eğlence menüsüne dönüyor. Bunu anlayamadım. Bu sıkça olmaya başladı. Acaba iptv kanalı izlerken donmalar oluyor da o yüzden receiver zorlanıp kendini menü dışına atıyor? Bunu merak ediyorum. Bilenler varsa açıklama yapabilirler mi acaba? Şimdiden teşekkürler

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
626
789
93
Zaman zaman bendede oluyor, genelde sorunlu yayınlarda yapıyor bunu, cihaz 18500hd+ plus, gerçi ben bu ay akn fazla aştım, kota 75gb olmuş hızım 3-3,5mbps ama hızdan değil zira her yayında yapmıyor.

mini

0
Üye
18 Eyl 2012
21
0
1
Minix HD Black+Free Share kullanıyorum siyah menülü yazılım var ancak iptv kanallarını açmıyor
sürekli açılacakmış gibi ortada bir simge dönüp duruyor ancak açılmıyor
kanalları sorunsuz yüklediğime eminim
problem nerede olabilir, yazılımda mı?
Siz hangi yazılımı kullanıyorsunuz?

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
Minix HD Black+Free Share kullanıyorum siyah menülü yazılım var ancak iptv kanallarını açmıyor
sürekli açılacakmış gibi ortada bir simge dönüp duruyor ancak açılmıyor
kanalları sorunsuz yüklediğime eminim
problem nerede olabilir, yazılımda mı?
Siz hangi yazılımı kullanıyorsunuz?

iptv çalışmıyor. Hiç boşuna uğraşma. belki yeni yazılım ile düzeltilir ama o da zor düzelse şimdiye kadar düzeltecekti. ip tv den ümidi kesmek en hayırlısı

ahaldaba08

New member
Üye
14 Şub 2021
1
0
1
next minix hd black plus kullanıcısıyım. bu aralar wifi ve yazılıma takmış durumdayım. yeni yazılım gelecek mi? wifiye baglanmak için ralink 5370 e mahkummuyuz ? ralink chipsetli wifi anten buldum denedim olmadı. tplink var o zaten olmuyor. bu cihazlara 4 Aralık 2015 ten bu yana bir güncelleme gelmemiş. şimdi asıl sorum şu : bu cihazlara üst versiyon cihaz yazılımı çakmak mümkün mü ? yoksa çöpe mi atalım?

Maverick

New member
Üye
17 Haz 2020
17
19
3
next minix hd black plus kullanıcısıyım. bu aralar wifi ve yazılıma takmış durumdayım. yeni yazılım gelecek mi? wifiye baglanmak için ralink 5370 e mahkummuyuz ? ralink chipsetli wifi anten buldum denedim olmadı. tplink var o zaten olmuyor. bu cihazlara 4 Aralık 2015 ten bu yana bir güncelleme gelmemiş. şimdi asıl sorum şu : bu cihazlara üst versiyon cihaz yazılımı çakmak mümkün mü ? yoksa çöpe mi atalım?

Cihaz 5370 wifi chipsetini destekliyor hocam o nedenle buna uygun bir usb wifi alıcı almak gerek mediatek yada broadcom chipsete sahip bir alıcı taksanız görmez mesela. Güncelleme konusunda 2015 den bu yana yeni bir yazılım gelmemiş ise eğer bu saatten sonrada pek geleceğini düşünmüyorum. Black 2 Plus serisine en son gelen yazılım 24.06.2020 de yayınlanmış bu cihaz minix hd black plus'ın ikinci versiyonu buna güncelleme gelir mesela uzun veya kısa vade de ancak minix hd black plus eskidi artık firma daha çok yeni ürünlere yoğunlaşacaktır. Mesela ben işin özü uzun süre Minix Hd Black 2 Plus'a da bir yazılım verileceğini düşünmüyorum şahsen yeni birçok cihaz var daha yazılımlarında sorun yaşanan onlara yoğunlaşacaktır firma muhakkak. Birde elinizdeki cihaza bir şekilde üst model versiyon yazılımını yüklerseniz eğer cihaz açılmayacaktır. En son yayınlanan sürüm ne ise onu atabilirsiniz. Şuanda çalışmasında bir sıkıntı yok ise çöpe atmayın tabiki hocam bana göre halen daha performanslı bir cihaz. Ralink 5370 chipsete sahip Hiremconun wifi alıcısı var onu deneyebilirsiniz. Hiremconun kullandığınız cihazın chipsetine uygun wifi alıcılarını araştırın derim memnun kalanlar vardı bu markanın wifi alıcılarından.