Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

kumanda üzerindeki tv başlıklı açkapa ve volum tuşları

fefeyx

0
Üye
12 May 2013
2
0
1
arkadaşlar bu ürünün büyük kumandasında tv başlığıyla aç kapa tuşu ve volume tuşları var öğrenmek istediğim bunu tv yi kontrol içinmi kullanıyoruz?

comanchi

0
Üye
13 Ağu 2013
1
0
1
arkadaşlar bu ürünün büyük kumandasında tv başlığıyla aç kapa tuşu ve volume tuşları var öğrenmek istediğim bunu tv yi kontrol içinmi kullanıyoruz?

:) eğer kumandanın naylonunun arkasındaki kağıdı atmayıp okusaydın bu soruyu sormazdın,evet tvyi kontrol etmek için düşünülmüş süper bişey ,source tuşu kaynağı değiştirir mesela av1 hdmi gibi diğerleri de malum ses ve açma kapama ,nasıl öğreteceksin :kumandayı açık haldeki Tv'ye çevirip ses - ve ses + ' ya bir kez 3 sn basılı tut ,sonra iki parmağını kaldır ve sadece vol + tuşuna basılı tut ,eğer tvde ses ayarı görünürse elini çek ,artık kumandan hazır ,bende sony lcd tv vardı 8 saniyede buldu :) kolay gelsin

vedovedo

0
Üye
11 Haz 2013
5
0
1
:) eğer kumandanın naylonunun arkasındaki kağıdı atmayıp okusaydın bu soruyu sormazdın,evet tvyi kontrol etmek için düşünülmüş süper bişey ,source tuşu kaynağı değiştirir mesela av1 hdmi gibi diğerleri de malum ses ve açma kapama ,nasıl öğreteceksin :kumandayı açık haldeki Tv'ye çevirip ses - ve ses + ' ya bir kez 3 sn basılı tut ,sonra iki parmağını kaldır ve sadece vol + tuşuna basılı tut ,eğer tvde ses ayarı görünürse elini çek ,artık kumandan hazır ,bende sony lcd tv vardı 8 saniyede buldu :) kolay gelsin

ben bunu hiç görmedim kumanda da öyle birşey mi varmış hayret ettim valla ama çok süpermiş tşk ederim Samsung tv de çalıştı

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Selam SOURCE Tuşu kaynak ayar değiştiriyorda (ilk bastiginda kaynak cikiyor fakat leri geri asagi yukari ilerleme nasil yapiliyor yon tuslari yok) ornek arcelik lcd tv kumandasi icice iki yon tusu var ic kisim ile kaynak degisikligi yapiliyor dis kisimda olanlada ses kanal gibi kullanabiliyosun mesela source tusuna bastin kaynak cikti istedigin kaynagin ustune nasil getirip okeyliyeceksin Her tv boyle olmayabilir

ahanda

0
Üye
3 Nis 2013
2
0
1
arkadaşlar tv arçelik

kumanda tv yi açıp kapatıyor, sourcede hdmı menülerini gösteriyor fakat seçme yapamıyorum.
ses açma kısma da yapamıyorum.(ses düğmelerine bastığımda tv nin led gözü hızlı yanıp sönüyor ama işlem yapmıyor.)

NOt : resim alıntıdır.

ahanda

0
Üye
3 Nis 2013
2
0
1
başka bir forumda buldum denedim simdi ses de açılıyor. ama halen source de hdmı secemıyorum. :(

Kullanacağınız TV’nin uzaktan kumanda kod sisteminizin öğretilmesi gerekmektedir.
•Mavi şerit içinde belirtilen "VOL+" ve "VOL-" tuşlarına aynı anda 3 saniye süre ile basınız, böylece uzaktan kumanda TV kod arama moduna girecektir.
•3 saniye sonunda "VOL-" tuşunu bırakınız ve kumandanın sadece "VOL+"tuşuna basınız, kumanda 3 grup kod değeri gönderimine başlayacaktır ve arama "VOL+" tuşu basılı tutularak devam ettirilecek. Bu işlem sırasında TV alıcısı ekranında VOLUME (ses ayar çubuğu) göstergesi veya sembolü göründüğü anda "VOL+" tuşuna basmayı durdurun ve bu defa "VOL-" tuşuna basınız. Ekranda VOLUME (ses ayar çubuğu) görüntülenir.
•Source ve Açma/Kapama tuşları için bu işlemin devamına gerek duymayacaksınız. Uzaktan kumanda bu tuşların komutlarını da yerine getirecektir.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
başka bir forumda buldum denedim simdi ses de açılıyor. ama halen source de hdmı secemıyorum. :(

Kullanacağınız TV’nin uzaktan kumanda kod sisteminizin öğretilmesi gerekmektedir.
•Mavi şerit içinde belirtilen "VOL+" ve "VOL-" tuşlarına aynı anda 3 saniye süre ile basınız, böylece uzaktan kumanda TV kod arama moduna girecektir.
•3 saniye sonunda "VOL-" tuşunu bırakınız ve kumandanın sadece "VOL+"tuşuna basınız, kumanda 3 grup kod değeri gönderimine başlayacaktır ve arama "VOL+" tuşu basılı tutularak devam ettirilecek. Bu işlem sırasında TV alıcısı ekranında VOLUME (ses ayar çubuğu) göstergesi veya sembolü göründüğü anda "VOL+" tuşuna basmayı durdurun ve bu defa "VOL-" tuşuna basınız. Ekranda VOLUME (ses ayar çubuğu) görüntülenir.
•Source ve Açma/Kapama tuşları için bu işlemin devamına gerek duymayacaksınız. Uzaktan kumanda bu tuşların komutlarını da yerine getirecektir.

source tuşu işlevi tv nin orijinal kumanda işlevinin çalışması nasılsa ona göre çalışır şöyle tv nin kendi kumandasından source tuşu ile her tuşlamada hdmı 1...2..3 gibi geziyorsa seçim yapılabilir yok source tuşu ayrı hdmı arası geçişler ayrı ise bundada seçme yapmayacaktır ilk tuşlamada açar ikincisinde kapatır yani orijinal kumandanızın davranışı ile alakalı

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,582
57,722
113
izmir çamdibi
bu işlemleri 5 ayrı tv de denedim sadece benim kulandığım lg tv aktif oldu ayrıca evdeki samsung tv de denedim olumsuz
lg tv de tv kumandası kulanmıyorum

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
bu işlemleri 5 ayrı tv de denedim sadece benim kulandığım lg tv aktif oldu ayrıca evdeki samsung tv de denedim olumsuz
lg tv de tv kumandası kulanmıyorum
Cafi ustam ;olmayanda internetten kumanda tv kodları olarak arat marka model olarak (örnek karşına sony kdh42 3200 3201 3202 olarak çıkar )ara karşına çıkanları sırayla manuel yaz tüm tuşları dene uygunsa tamam degilse bir sonraki seriye geç.
kolay gelsin

Son düzenleme:

welat63

0
Üye
25 Ağu 2012
2
0
1
lg 42lm640s serisinde çalıştı. tşk ederim. hep next lcd uyumlu diye düşünmüştüm

corozeb

0
Üye
15 Eyl 2013
41
1
8
LG 32 la620S modeli var next cool aldım ama nasıl ayarlayacaz bir türlü anlamadım lütfen bir yardımcı olurmusunuz arkadaşlar..

ozgurizmir

0
Üye
7 Eki 2016
134
97
28
İzmir
Paylaşım için Teşekkürler ben SAMSUNG TV ye bu kumandayı tanıttım, güzel bir özellik.Forumda Next 4K kullanıcı arkadaşların çoğu bu özelliği bilmiyor ve diğer kumanda eşleştirme ile karıştırıyor olabilir. Bence bu konuda Next 4K bölümüne bölüm açıp paylaşım yapmak gerekli.