Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Kumanda ve Ses Sistemi

muratk

0
Üye
31 Mar 2017
7
0
1
İstanbul
Merhabalar, cihazın kumandası ilk önce tv' nin sonra cihazın kumandasını kapatınca, tekrar tv açılışında kumanda hiç bir şekilde yanıt vermiyor (açmıyor) Cihazın fişini çıkarıp, tekrar takınca ilk önce boot yazısı gelip cihaz açılıyor. Fakat önce cihaz dan sonra tv kumandasından kapatıp açarsam tv açılıyor. Bu sorun sizlerde de var mı acaba. Bu birinci sorunum.
İkinci sorunum ise 5+1 ses sistemini cihaza bağlayabilir miyim. Cihazın av girişine bağladım ama maalesef sorun oldu. Tv' nin kulaklık çıkışına bağlayarak kullanıyorum ama randıman alamıyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba... Şimdiden teşekkürler...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhabalar, cihazın kumandası ilk önce tv' nin sonra cihazın kumandasını kapatınca, tekrar tv açılışında kumanda hiç bir şekilde yanıt vermiyor (açmıyor) Cihazın fişini çıkarıp, tekrar takınca ilk önce boot yazısı gelip cihaz açılıyor. Fakat önce cihaz dan sonra tv kumandasından kapatıp açarsam tv açılıyor. Bu sorun sizlerde de var mı acaba. Bu birinci sorunum.
İkinci sorunum ise 5+1 ses sistemini cihaza bağlayabilir miyim. Cihazın av girişine bağladım ama maalesef sorun oldu. Tv' nin kulaklık çıkışına bağlayarak kullanıyorum ama randıman alamıyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba... Şimdiden teşekkürler...

Sevgili kardeşim iki tane soru sormuşsunuz isterseniz madde madde cevap vereyim...
1.Bu sorunuza ancak hangi tv kullanıyor olduğunuzu bilince cevap verebilirim.
2.Evet cihazı 5+1 ses sistemi ile kullanabilirsiniz,yalnız o durum ses sistemine göre değişebilir.Ben kendi sistemimden örnek vereyim LOGİTECH 5500 kullanıyorum bağlantı ise OPTİK kablo ile yapılmıştır.MACHİNA 3 d serisinde ne ise aynı ses bu cihazdanda aynı ses verimi alınmaktadır...

muratk

0
Üye
31 Mar 2017
7
0
1
İstanbul
Kusura bakmayın, eksik bilgileri tamamlayayım.
1. Tv LG LED Cinema 3D TV
2. Ses sistemim Forland 5+1... Nasıl bağlantı yapacağım bunu bilmiyorum, ayrı bir aparat mı almam gerekir acaba???

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Kusura bakmayın, eksik bilgileri tamamlayayım.
1. Tv LG LED Cinema 3D TV
2. Ses sistemim Forland 5+1... Nasıl bağlantı yapacağım bunu bilmiyorum, ayrı bir aparat mı almam gerekir acaba???

Evet şimdi daha iyi oldu kardeşim...
1.Sanırsam o ses uyuşmazlığı TV ile cihazın ses kodek uyuşmazlığından ileri gelebilir.Bu konuyu isterseniz [email protected] adresine yazıp ayrıntılı olarak belirtin...

2.Ses sisteminde hem OPTİK hemde ANALOG çıkış olması gerekir diye düşünüyorum.(En azından bende böyle.) Ama eğer optik ses çıkışı varsa sizin ses sisteminde o halde cihazla ses sistemi arasında yapılması gereken bağlantıyı AŞAĞIDAKİ kablo ile yapacaksınız...

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/pro...rbtc=||||p||&gclid=CJ2TqvvVkNMCFQ4R0wodQnsHQA

muratk

0
Üye
31 Mar 2017
7
0
1
İstanbul
Cevaplarınız için teşekkürler, ses sistemi için araştıracağım fakat kumanda sorunun cevabını alamadım. Bu sorun ile bilginiz var mı?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Cevaplarınız için teşekkürler, ses sistemi için araştıracağım fakat kumanda sorunun cevabını alamadım. Bu sorun ile bilginiz var mı?

Bu çok gari bir sıkıntı sanırım bir yerde bir sıkıntı söz konusu.! Ha önce tv yi kapatmışınız ha cihazı açılırkende aynı şekilde neden böyle bir sorun olsunki.!

muratk

0
Üye
31 Mar 2017
7
0
1
İstanbul
Sorun oluyor çünkü tv yi sadece ben kullanmıyorum. Gün içinde 5 yaşında ki oğlum tv ile meşgul, tv yi aç kapa yapıyor ve cihaz açılmıyor. Devamlı şekilde cihazın fişini çıkart tak olmuyor...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sorun oluyor çünkü tv yi sadece ben kullanmıyorum. Gün içinde 5 yaşında ki oğlum tv ile meşgul, tv yi aç kapa yapıyor ve cihaz açılmıyor. Devamlı şekilde cihazın fişini çıkart tak olmuyor...

Sevgili kardeşim ben ömrü hayatımda bu kadar garip bir duruma denk gelmedim.! Cihaz kapansın ama açılmak istendiğinde açılmasın böyle saçma bir şey olamaz.! Cihazı çıkarın başka bir tv de test edin bakalım aynı sorun devam edecekmi.?