Neler yeni

LG G Flex 2 Ekran Görüntüsü Alma Resimli Anlatım

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,533
Beğeniler
130
#1

LG G Flex 2 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?
Günümüz akıllı telefonlarında çok sık kullanılan özelliklerden bir tanesi de ekran görüntüsü alma işlemidir. Ekran yakalama ya da screenshot olarak da bilinen bu işlem, hemen hemen tüm akıllı telefonlarında uygulanabilmektedir.
LG G Flex 2 model akıllı telefonlarda da ekran görüntüsü kolaylıkla alınabilmektedir ve bunun için telefona dışarıdan başka bir uygulama indirmeye gerek yoktur. LG G Flex 2 modeli için 2 ayrı yöntemle ekran görüntüsü alınabilir;

LG G Flex 2’ de Ekran Görüntüsü Alma
1. Cihazda bulunan QMemo+ özelliğini kullanarak ekran görüntüsü alma: Bu uygulama genelde LG akıllı telefonlarda hazır yüklü olarak bulunmaktadır. Eğer yoksa da, Playstore üzerinden kolayca telefonunuza yükleyebilirsiniz. Uygulamayı açtığınızda mevcut ekran görüntünüz kaydedilecektir.

Uygulamayı, telefonunuzun menüler bölümünden açabileceğiniz gibi, ekran üst bölümündeki bildirimler sekmesini aşağı yönde sürükleyerek de QMemo+ uygulamasını açmanız mümkündür.

2. Tuş kombinasyonu olarak bilinen yöntemle ekran görüntüsü alma: Cihazınızın arka yüzeyinde bulunan ses kısma ve güç düğmelerine aynı anda basıp kısa süre beklediğinizde ekran görüntüsü alınacaktır.

Alınan ekran görüntüleri de cihazınızda resim dosyası olarak saklanacağından, bunlara galeri bölümünden ulaşabilirsiniz. Bunun yanında, ekran görüntülerini de, diğer resimlerde olduğu gibi düzenleyebilir, yeniden boyutlandırabilir ya da çeşitli resim efektleri ekleyebilirsiniz. Eğer ekran görüntüsü paylaşılmak isteniyorsa; email ya da mesaj uygulamaları kanalıyla istediğiniz kişi ya da kişilere gönderilebilir.LG G Flex 2 Ekran Görüntüsü Alma (Resimli Anlatım)
LG G Flex 2 Oyunları için TIKLAYINIZ

LG G Flex 2 Uygulamaları için TIKLAYINIZ

LG G Flex 2 Temaları için TIKLAYINIZ

LG G Flex 2 Antivirüs Uygulamaları için TIKLAYINIZ