Neler yeni

LG L40 Ekran Görüntüsü Alma Resimli Anlatım

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,533
Beğeniler
130
#1

LG L40 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?
Teknolojik gelişmeler sayesinde, günümüzde kullandığımız ve cep telefonu olarak adlandırılan akıllı cihazlar için telefon özelliği; aslında bu cihazların sahip olduğu pek çok özellikten sadece bir tanesi. Bu tip cihazlar artık kişisel, taşınabilir bilgisayar olarak da sınıflandırılabilmektedir. Elektronik postalarımızı kontrolden tutun da saat alarmı gibi pek çok kullanışlı özellikleri bünyelerinde barındırmaktadırlar.
Kullanım aşamasında zaman zaman ihtiyaç duyduğumuz ekran görüntüsü alma, LG telefonları için de standart bir özelliktir ve kolaylıkla alınabilmektedir. LG L40 modeli için de 2 ayrı yöntemle ekran görüntüsü alabilme imkanı bulunmaktadır;

LG L40’ da Ekran Görüntüsü Alma
1. Cihazda bulunan ses kısma ve kilit (güç) tuşlarına aynı anda basıp biraz bekleyerek ekran görüntüsü alınabilir.

2. Quick Memo özelliği ile ekran görüntüsü almak: Bu özelliği açmak için üstte bulunan bildirim çubuğunu aşağıya sürükleyebilir veya home ( ana ekran ) tuşunu sağa çapraz yönde yukarı doğru sürükleyebilirsiniz.

Quick Memo açıldığı anda ekran görüntünüz alınacaktır. Eğer ihtiyaç duyarsanız ekran görüntüsünde düzenlemeleri de bu ekranda yapabilirsiniz. Alınan ekran görüntülerine; galeriden, Screenshots veya Quick Memo albümlerinden ulaşabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra, cihazınızda bulunan resimleriniz için ne yapabiliryorsanız, aynı şeyler aldığınız ekran görüntüsü için de geçerlidir. Sonuç olarak artık ekran görüntünüz de, cihazınızda kayıtlı bir resim dosyasıdır. Ekran görüntüsünde düzenlemeler yapabilir, sosyal sitelerde paylaşabilir, email ya da mesaj olarak gönderebilirsiniz.LG L40 Ekran Görüntüsü Alma (Resimli Anlatım)
LG L40 Oyunları için TIKLAYINIZ

LG L40 Uygulamaları için TIKLAYINIZ

LG L40 Temaları için TIKLAYINIZ

LG L40 Antivirüs Uygulamaları için TIKLAYINIZ