Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

LG TELEVİZYONUMUN HDMİ GİRİŞ SORUNU

cengo28

0
Üye
3 Ağu 2012
14
4
3
LG televizyonumun hdmi kanal giriş yeri bozuldu.Artık next 2000 hd internet machinam ne yazık ki çalışmıyor.Büyük ihtimal anakartın değişmesi gerekiyor.Bu da oldukça yüklü bir masraf demek.Şimdilik SCART girişli av döndürücü kablo takarak yeni bir uydu alıcı alarak sorunu çözdüm ama benim ip tv ne yazık ki ortadan kalktı.Lapyopumdan seyrediyorum artık.Ama next 2000 HD'nin keyfi yok.Sizden ricam LG televizyonumun hdmi girişini en ucuz nasıl çözümleyebilirim.Saygılar.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sevgili kardeşim ip TV gitti demişsiniz burasını pek anlayamadım biraz daha ayrıntılı yazabilirmisiniz.

cengo28

0
Üye
3 Ağu 2012
14
4
3
Sevgili kardeşim ip TV gitti demişsiniz burasını pek anlayamadım biraz daha ayrıntılı yazabilirmisiniz.
Next 2000 HD cihazım devre dışı kaldı.Onu kullanamıyorum da ondan.HDMİ çıkışlı olduğu için kullanamıyorum.O yüzden devre dışı kaldı.Başka cihaz kullanıyorum şimdilik.

cengo28

0
Üye
3 Ağu 2012
14
4
3
Ayrıca benim çocuk play station 4 kullanıyordu.Onun içinde uygun kablo söylerseniz çok memnun olurum.HDMİ çıkışlı olacak şekilde.

cengo28

0
Üye
3 Ağu 2012
14
4
3
simde bende yazcaktim bendede LG LED TV VAR av cikisindan izleyebilir tv smartsa mk iptv yada smart iptv uygulamasini kullanabilirsin
kullandıgım dns:
209.244.0.3
209.244.0.4
Not dnsyi modem arayüzünden deiğstirmek daha etkkili bilmiyorsanız destek alın

Bugün süperonline 25 Mbps fiber bağlantıya geçtim.Fakat Turkcell TV+ kutusu benim Av Kompozit 3 Rca Video Ve Ses Kablosunu tanımadı.Bende LG iptv uygulamasını kurdum.İp tv uygulamasında kanallar geç bağlanıyor ve görüntü donuyor.Siz yukarda dns ayardan bahsetmiştiniz.Kullandığım modem ZTE marka.Acaba donmalar bu yüzden mioluyor.DNS ayarını sizin dediğiniz gibinasıl değiştirebilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

korkusuz__

0
Özel Üye
10 Haz 2013
90
1,074
83
TÜRKİYE
www.next.web.tr
her dns bolgesine göre performansı deısebılır modeme gelince ben adsl 2 + internet kullanıyorum bende busekil bu ayarları bunu farklı dnsler de deneyerek en dusuk pıng aldıgınızı de deneye bılırsınız pıngınızı hız sorgulama sitelerinde görebilirsiniz