Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

lnb sorunu

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
merhaba arkadaşlar bugün uyduya gittim tekli lnb cıkarıp ciftli lnb taktım tekli lnb 4 cü daireye ait ben en alttaki kiracıya ciftli lnb takarak onada sinyal verelim dedim ciftli lnb taktım sinyal 100 92 mükemmel alt kata simyal tamam ama üst kattaki bende horzant kanalları yok dedi atv star sohw fox gibi sadece vertıkal kanallarını buluyor oysa lnb deyişmeden önce bütün kanallar acılıyor dedi üst kattaki daire sahibi bende lnb den ola bilir diye başka farklı lnb taktım sinyal 100 92 süper gene önemli kanalları bulmadı daire sahibi benim tekli lnb tak onda sorun yoktu dedi bende mecburen tekli lnb tekrar taktım tarattım önemli kanallar gercekten tekrar taramada geldiler sormak istedigim uydu alıcıları lnb seciyor tamam ama 2 farklı lnb neden önemli kanalları eklemedi anlamadın lnb isim yazmayım ama next lnb deyildi star devamını yazmayım lnb ve ucuz lnb idi 2 side yarın kaliteli lnb alıp takacam sonucu yazarım bilgili arkadaşlar sorun makinedemi lnb lerdemi uydu alıcısı gözlü mini sd olanlardan ucuz olan uydu makinesi teşekküe ederim

alp_21

0
Üye
12 Ara 2011
60
88
18
Çiftli LNB de tarattırma yapmak istediğinde;
iki receıverde açık olmamamalı
Tarattırma yapmak istediğin receıveri tarat diğer receıver kapalı olsun
Taratma bitiğinde,taratma yaptığın receıveri kapat diğer receıveri aç ve tarat
Bütün kanallar receıverlere ayrı ayrı olarak kaydedilir