Neler yeni

Mac OS X DNS Değiştirme 2017

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
96
#1Apple bilgisayarların işletim sistemi olan Mac, DNS Değiştirme konusunda bazı kişilere sorun çıkarabilmektedir. Aslında son derece basit bir DNS değiştirme işlemine sahiptir ancak yeni kullanmaya başlayanlar bunu sorun haline getirebilirler. Eğer siz de bunu bir sorun olarak görüyorsanız ve Mac OS X DNS değiştirme 2017 işlemini yapamıyorsanız, yazımızın devamına bakarak bunu rahatlıkla halledebilirsiniz. Son derece basit bir kullanımının olduğunu söyleyebiliriz. DNS değiştirmek için yazımızın devamında anlattıklarımızı uygulamanız dahilinde oldukça basit bir şekilde DNS değiştirmiş olacaksınız. İşte Mac OS X DNS değiştirme ayarları…

Mac OS X DNS Değiştirme Nasıl Yapılır?

DNS değiştirme işlemine başlamak için öncelikli olarak ilk olarak girmeniz gereken yer ‘Sistem Tercihleri’dir. Sistem tercihleri kısmına gittikten sonra aşağıdaki yönlendirmeleri uygulayabilirsiniz.
Sistem tercihlerinde bulunan bir sürü ikon karşınıza gelecektir. Burada üçüncü sırada bulunan Ağ simgesine tıklamalısınız. Ağ simgesine tıkladıktan sonra karşınıza yan pencerede bulunan aktif bağlantılarınızın bulunduğu bir seçenek gelecektir. Bu ekranda aktif olan bağlantınızın üzerine bir kere tıklayın ve sağ alt tarafta bulunan ‘İleri Düzey’ düğmesine tıklayın. İleri Düzey seçeneğine bastıktan sonra yapmanız gerekenler de çok basittir.
İleri Düzey düğmesine bastıktan sonra karşınıza çoklu bölümlerden oluşan bir ekran gelecektir. Bu ekranda Wi-Fi, TCPIP gibi daha birçok seçenek göreceksiniz. Hemen ortada bulunan DNS seçeneğine tıklayın ve ilgili bölüme geçin. Bu noktadan sonra artık DNS değiştirme alanında olacaksınız. IPv4 ve IPv6 seçeneklerinde burada + ve – işaretlerini göreceksiniz. Hemen + işaretine basarak değiştirmek istediğiniz DNS adreslerini yazın. İşleminiz bittikten sonra tamam düğmesine tıklayın ve pencereyi kapatın. İşleminiz işte bu kadar basittir. Oldukça kolay bir değişimi bulunan DNS değiştirme ayarları, hiçbir zaman sizi yormayacaktır.